Chelsea'nin sahibi Abramoviç İsrail için bakın ne yaptı!

İngiliz ekibi Chelsea'nin sahibi Roman Abramovich, İsrail'in en pahalı villasını 64.5 milyon dolar ödeyerek satın aldı. Abramovich, 2018 yılında İsrail vatandaşlığı almıştı.

Dünya 02.06.2020 - 15:47 02.06.2020 - 15:47

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea'nin sahibi Rus iş adamı Roman Abramovich'in İsrail'deki en pahalı villayı 64.5 milyon dolar bedelle satın aldığı belirtildi.

Globes gazetesinin alım-satım anlaşmasına yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre Roman Abramovich, Tel Aviv'in kuzeyindeki Herzliya Pituah sahil beldesinde bulunan ve İsrail'in en pahalısı olarak kabul edilen villayı satın aldı.

64.5 milyon dolar ödedi

Abramovich'in büyükelçilerin rezidanslarının bulunduğu beldedeki villa için 64.5 milyon dolar ödediği kaydedilen haberde, "Koronavirüs pandemisinin yol açtığı krizin hemen öncesinde İsrail tarihindeki en pahalı gayrimenkul satış anlaşması yapıldı. Rus-İsrailli milyarder Roman Abramovich, Herzliya Pituah'taki villayı 64.5 milyon dolara satın aldı" denildi.

9 bin 500 metrekarelik arazide

Habere göre villanın bulunduğu arazi, 9 bin 500 metrekarelik yüz ölçümüne sahip. Arazide tenis kortu ile taşınabilir platform üzerinde bir havuz da bulunuyor. Bu platform, etkinlikler için misafir kabul alanına dönüştürülebiliyor.

Villa, 2006'dan beri İngiliz hedge fonları yöneticisi, Brevan Howard Asset Management şirketinin eş kurucusu Alan Howard'a aitti.

Abramovich, 2018 yılında İsrail vatandaşlığı almıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@