İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, “Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun Meral Akşener ile görüşeceği yönündeki iddialar doğru değildir. Zaten böyle bir talep de olmamıştır.” denildi. 

Zorlu, şu açıklamayı yaptı:

“Sayın Genel Başkanımızın dünkü konuşması sırasında iki belediye başkanımıza çağrıda bulunmuştu. Bugün gün içerisinde yansıtılan haberler oldu. Ankara'da olduğunu öğrendiğimiz 10 belediye başkanının Genel Başkanımızı ziyaret edeceğine dair haberler paylaşıldı.
Ardından Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın ziyaret edeceği haberleri paylaşıldı. Açık ve netiz. Ne bizim böyle bir talebimiz oldu, ne de belediye başkanlarının talebi oldu. 2 belediye başkanının ziyaretine ilişkin haberler gerçeği yansıtmıyor.”

CHP DE YALANLADI

Kulislerde gün içerisinde İmamoğlu ve Yavaş'ın Akşener'i ziyaret edeceği konuşuluyordu. Ancak CHP'den "Belediye başkanlarımızın İYİ Parti'ye ziyareti planlanmadı" şeklinde bir açıklama yapılarak iddialar yalanlandı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı için hangi lider kaç imza topladı? Cumhurbaşkanlığı adaylığı için hangi lider kaç imza topladı?

CHP'Yİ KAYNAK GÖSTEREN KULİS HABERİNDE 'GÖRÜŞECEKLER' DENİLMİŞTİ

Söz konusu kulis haberinde, CHP'nin “Sayın Genel Başkanımız, ismi zikredilen iki Büyükşehir Belediye Başkanımızın Sayın Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaşmıştır. Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede “iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini” iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler.” şeklinde bir açıklama yaptığı öne sürülmüştü.