CHP, milleti 'Göbeğini kaşıyan adam' diyerek aşağılayan Bekir Coşkun'un heykelini dikiyor!

Buca Belediyesi, hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun’un heykelinin yapılması için proje hazırladı. Kaidesiz haliyle yaklaşık 2 metre yüksekliğinde olacak heykelin yapımı için çalışmalar sürüyor. Milleti 'Göbeğini kaşıyan adam' olarak aşağılayan Coşkun'un heykeline vatandaşlar tepki gösterdi.

Gündem 24.12.2020 - 13:36 24.12.2020 - 13:36

Buca Belediyesi, aralık ayı meclis toplantısında oybirliğiyle Menderes Mahallesi’nde yapımı süren dev parka hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun’un adının verilmesini kararlaştırdı. Belediye, aynı zamanda parkın içine Coşkun’un heykelinin de yapılması için proje hazırladı.

2 metre yüksekliğinde olacak

Bekir Coşkun’un heykelinin yapımı için heykeltıraş Derya Ersoy, Ali Yaldır ve Zafer Dağdeviren çalışma başlattı. Kaidesiz haliyle yaklaşık 2 metre yüksekliğinde olacak heykelde, Bekir Coşkun’un bir sohbet sırasında gülümseyerek durduğu hali tasvir edildi.

"Bizim için büyük onur"

Bekir Coşkun’un ilk heykelini yapmanın kendileri için büyük bir onur olduğunu ifade eden heykeltıraş Derya Ersoy, “Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Bekir Coşkun’un heykelini yapmamız için bizlere ulaştı. Tasarımlarımızı hazırladık. Bekir Coşkun’u en sıcak haliyle anlatan bir çalışma yapmayı kararlaştırdık. Bekir Coşkun’un ifadesini ve iç ruhunu anlatan bir eser olması için çalışıyoruz. Onun sıcak gülüşünü anlatmaya çalışacağız. Heykelin yanında bir sehpa, not defteri ve kalemi yer alacak. Kendimizi böyle bir çalışmada gördüğümüz için çok şanslı hissediyoruz. Bekir Coşkun gibi bir gazetecinin ilk heykelini yapmak bize nasip oldu” diye konuştu.

SEÇMENİ AŞAĞILAMIŞTI

Bilindiği üzere Coşkun 2007'de kalame aldığı yazısında seçmenleri, ''Göbeğini kaşıyan adam uzakta bıyık altından güler. Ve sandık ortaya konulduğunda... Göbeğini kaşıyan adamın dediği olur. Çünkü demokrasi, bilinçte aşağı-yukarı eşit insanların rejimidir. Bir toplumun çoğunluğu "göbeğini kaşıyan adam" ise, orada demokrasi olmaz, olamaz...'' diyerek aşağılamıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@