banner5

28.07.2020, 15:27

CHP, SHP'leşiyor...

CHP'NİN “İDEOLOJİ KURULTAYINA” İHTİYACI VAR.

Siyasal islam ile kardeşi batıcı sosyaldemokrasi projesi aynı dış emperyalist merkezlerin Türkiye üzerindeki siyasi dizayn oyunlarıdır. Birbirinden beslenir.

“SOL; Sosyaldemokrasi değildir. SD, Batıcı ve sol postuna bürünmüş liberal bir söylemdir." Kemalizm ile de bağdaşmaz.”

Mesele "tamamen ideolojik" birkaç Genel başkanı adayı değil yani...

1) Milliyetçilik; ‘eşit yurttaşlık’ olmuş, ‘federatif yurttaşlık’ olarak tanımlanır hale gelmiş.

2) Devletçilik; ‘insani kalkınma’ olmuş, ‘soslu’ liberalizm!

3) Laiklik; ‘özgürlükçülük’ olmuş, sekülerizme evirilecek gibi!

4) Halkçılık ise ‘halklarcılık’.

Yetmedi!

5) Devrimcilik ise ‘demokratlık’.

6) 6 ok Kemalizm’i ise Alman-İngiliz ‘sosyal demokrasi’ ilkelerine dönüşüyor.

‘Kemalist CHP’nin ultra SHP’leştirilmesi’ projesinin altında imzası olan son mimarı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarıdır.

Kemalist taban ile sosyal demokrat üst yönetim arasındaki bu yapısal yol ayrımı Y-CHP’yi ya bölünmeye ya da oy oranlarında düşüşe götürür.

KEMALİZM İLE SOSYAL DEMOKRASİ ARASINDAKİ FARKLAR.

1. Tam Bağımsızlık ; Kemalizm, tam bağımsızdır.Millicidir. Özgürlük ile Bağımsızlık farklıdır. Sosyal demokratlar, gayri milliye bağımlı olduğu kadar özgürlükçüdür.

2. Eşitlik ise ; Sosyal demokrasi de oligarşiktir. Kemalizm de genele özgüdür. Kimsesizlerin de eşitliğini baz alır.

3. Dayanışma ise ; Sosyal demokratlarda dayanışabilir ittifak, etnik ve dini grupların çıkarlarına binaen iken, Kemalizm de ise; sınıflar arası toplumsal yarar ve uzun erimli amaçlara yöneliktir. Yurtdaş Halklar-cılığını değil, Vatandaş Halkçılığını esas esas alır.

4. Kemalizm, Devrimci düşünce kütüğünden gelir. Sosyal demokratlar ise reformisttir.

5. Kemalizm üçüncü ve özgün bir ideolojidir. Sosyal demokrasi ise; Liberalizmin cilalı ve bala batırılmış küresel Truva atıdır.

6. Kemalistler, Cumhuriyetçi demokrasiyi savunurlar. Sosyal demokrasi de ise; demokrasinin temeli illaki cumhuriyetçilik ile köklendirilmek zorunda değildir.

7. Kemalistler Laikliği savunur. Sosyal demokratlar ise Sekülerizm'i.

Onun içindir ki; Sosyal demokratlar, "Kemalizmsiz bir Atatürk" istiyorlar. Yani Atatürk'ü çok benimsediklerinden ve sevgilerinden dolayı değil..!!
 

Sonuçta, bugün olduğu gibi o günlerde de Avrupalı sosyal demokratlar gibi yerli sosyal demokratlar da Kurtuluş Savaşı’na karşı çıkıyorlar, Türkiye’nin parçalanmasına “kurtuluş” gözüyle bakıyor ve emperyalist ortaklarına işbirlikçilik yapıyorlardı. Bu nedenle Cumhuriyet kurulduktan sonra Atatürk Sosyal Demokrat Parti’yi hep yasaklamıştır.

Yorumlar (7)
Halil 7 ay önce
Büyük planı deşifre eden sizlere.tesekkur ederiz..
Ertan Tümay 7 ay önce
Kemalist Düşünce, karşı propaganda ve algılara yapılan taarruzlarla, bilinçli olarak saptırılmış, maalesef kıymetli arkadaşlarımız da dahil olmak üzere, olanlar yeterince sorgulamadan, parlak sözler arasına ustaca sıkıştırılmış sözcüklerle zihinlerine yerleştirdikleri karşıt sözcükleri bilinçsizce kullanmaktadırlar. “Cumhuriyet İlke ve Devrimleri” “Halk’ımıza” 1.nci ellerden anlatılacaktır. Müşteri ol Türkiye’m.
Bekir sağır 7 ay önce
Eskinin mandacilari şimdinin fedearasyonculari !
Yurdaer 6 ay önce
O zaman partinin ismini değiştirip SHP tabelasıni assınlar.Millet de ona gore oy verir.
Arif Koçak 6 ay önce
kâğıt üzerinde şudur budur demek kolay.uygulama nerede chp 6 0k çıkmazı ne zaman uygulalanabilinir olmuştur.sosyal demokrat görüş tü kaka bir görüş değildir insanı bir görüştür.enternasyonal bir görüştür uygulamaları bir çok ülkede vardır.kemalizm uygulanabilirliği nedir.Türküm demenin bile cesaret istediği bir dönemde andımız yasaklanmış istiklal marşımıza bile sıcak bakılmıyor.neyi pratikte uygulayacaksın.bunlar bu günkü chp de kapı bulamamış kadroların chp içinde yeniden yer kapma savaşıdır ama nafiledir.
Cihan 6 ay önce
Gidin o zaman sosyal demokrat partinizi kurun kardeşim Kemalizm ile itişip kalkışmayın.
Öznur Zeyneloğlu 6 ay önce
Sizin yorumunuzu çok beğendim.CHP de yönetimlerde 9yıl çalıştım.Baykal’ın delege oyunlarını kabul edemedim,istifa ettim.Genelsekreter vebazılarıda yardımcılarıdır.
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?