CHP'de yapılan ankette İmamoğlu'nu şoke edecek sonuç!

CHP, 31 Mart sonrası başarılı bulunan belediye başkanlarını araştırdı. CHP'lilerin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı, 2023'e hazırlanan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan daha çok beğendiği ortaya çıktı.

Gündem 05.12.2019 - 11:17 05.12.2019 - 11:17

CHP, belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyet anketi yaptırdı. Çapıcı sonuçların çıktığı anket sonucunda Mansur Yavaş yüzde 60'la İmamoğlu'na fark attı. 

Adil Gür'ün sahibi olduğu A&G şirketine yaptırılan son anketin sonuçlarını Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi köşesine taşıdı.

İşte Selvi'nin yazısının ilgili kısmı:

CHP belediye başkanlarıyla ilgili memnuniyet anketi yaptırıyor. Adil Gür'ün sahibi olduğu A&G şirketi tarafından 21-23 Eylül tarihleri arasında 1872 kişi ile yüz yüze görüşme yöntemiyle yapılan anketin ilk bölümü tamamlandı. (...)

Memnuniyet anketinin ilk sonuçlarına gelince.(...)

CHP'nin yaptırdığı ankette ise Mansur Yavaş yüzde 63.06'yla CHP'li belediyeler arasında ilk sırada yer alıyor. Yavaş'ın polemiğe girmeyen tavrı ve Ankara'nın sorunlarına odaklanması nedeniyle halktaki karşılığı artıyor.

İMAMOĞLU İDDİASI

Aynı yazıda, göreve geldiği günden bu yana skandallarla anılan İmamoğlu'nun, ankette yüzde 54 ile ikinci sırada olduğu belirtildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@