CHP'den İYİ Partili Cihan Paçacı'ya cevap: Akşener de 'ben' diyor

İYİ Parti'li Cihan Paçacı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik "Tekil konuşuyor. Bize danışmıyor" eleştirisine CHP'den cevap gecikmedi.

Siyaset 08.09.2021 - 12:10 08.09.2021 - 12:12

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerde yapmış olduğu adaylık açıklamaları ve vaatleri İYİ Parti'li Cihan Paçacı'nın tepkisine neden olmuştu. Paçacı Kılıçdaroğlu'nun bu açıklamalarına "Tekil konuşuyor. Bize danışmıyor" diyerek tepki vermişti.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ

Paçacı, "Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?" ifadeleriyle Kılıçdaroğlu'na yüklenmişti.

"AYRINTILARA TAKILMAYALIM"

Paçacı'nın bu çıkışına CHP'den yanıt gecikmedi. Bu sözler, CHP kulislerinde, “şahsi görüş” ve “maksadını aşan tonda” şeklinde yorumlandı. Cumhuriyet gazetesinin haberine göre, CHP'li isimler, İYİ Partiden gelen bu eleştirilere karşı "Her konuda aynı şeyleri düşünür ve aynı şeyleri söylersek o zaman ayrı ayrı partiler değil, tek siyasi parti olmamız gerekir. Ayrıntılara takılmamak lazım" görüşünde bulundular.

Muhalefet kanadında adaylık karmaşası sürüyor! Kılıçdaroğlu: Birden fazla adayımız olabilirMuhalefet kanadında adaylık karmaşası sürüyor! Kılıçdaroğlu: Birden fazla adayımız olabilir
Gündem

"AKŞENER DE 'BEN' DİYOR"

Habere göre, CHP’li isimler her iki partinin de kendi tabanlarına ve toplumun geneline politikalar açıklamak ve görüşlerini aktarmak zorunda olduğunu vurgulayarak "Bunları yapmakta bir sakınca yok. Sayın Akşener de politikalarını açıklarken ‘ben’ ifadesini kullanıyor. Bu durum CHP’yi rahatsız etmiyor, etmez de" diye konuştu.

PAÇACI NE DEMİŞTİ?

"Gençlere, esnafa, çiftçiye, KHK’lılara vaatlerde bulunuyor. Bu vaatler bizim açımızdan da olmaz şeyler, karşı çıktığımız durumlar değil. Ama biz ortak bir hükümet için ittifak halindeysek, en azından öncesinde bunları ortaklaşa kararlaştırmalı ve ortak bir dille birlikte açıklamalıyız. Madem birlikte bir hükümet kuracağız, bunları bize sordunuz mu?

Öncesinde bir program yapmadan bu tür açıklamalar doğru değil. Bir taahhüt varsa, bunu CHP veya İYİ Parti yapacaksa, ortaklarıyla görüşmeli, karşılıklı görüş alındıktan sonra açıklanmalı…"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@