CHP'den şaşırtan çıkış! Erdoğan'la görüşünce tanındı...

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili açıklama yapan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Cumhurbaşkanı'nı ziyareti tanınırlık ile ilgili büyük rol oynadı" dedi.

Gündem 08.04.2019 - 17:57 08.04.2019 - 17:57

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu,31 Mart Yerel Seçimlerinde İBB Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu ile ilgili olarak "Cumhurbaşkanı'nı ziyareti tanınırlık ile ilgili büyük rol oynadı" dedi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde İBB Başkan adayı olan Ekrem İmamoğlu, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi önde bitirdi. Henüz YSK'danmazbatasını alamayan İmamoğlu ile ilgili olarak konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İmamoğlu'nun aday belirleme sürecinde oluşturulan potansiyel isimler listesinde tanınırlığı en düşük çıkan kişi olduğunu söyledi.

"Tanınırlığı en düşük İmamoğlu'ydu"

"Potansiyel isimleri sordurduk. Listede en düşük tanınırlığı çıkan Ekrem İmamoğlu'ydu. Yüz kişiden 16'sı tanıyordu. Fakat şöyle bir şey vardı: Tanınırlığı yüksek olan kişilerin karşıtlığı yüksekti. Tanıyorlar ve ‘oy vermem' diyorlardı." şeklinde konuşan Canan Kaftancıoğlu, "İmamoğlu tanınmıyordu ama ‘oy vermem' diyen yoktu. Genel Başkanımıza brifing verdik. Sıcak yaklaştı. Sonra kendisiyle görüştük. Kampanyanın ilk bölümü Ekrem Bey'i tanıtmaktı. Cumhurbaşkanı'nı ziyareti tanınırlık ile ilgili büyük rol oynadı. Cumhur İttifakı'nı destekleyenler de kendisini tanımaya başladı." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@