CHP'li başkandan eski CHP'li başkana 'borç' göndermesi!

Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen CHP'li Cemil Tugay, eski CHP'li başkanın ardından borç bıraktığını belirterek, bu borcu eritebileceklerini ifade etti.

Siyaset 11.04.2019 - 13:25 11.04.2019 - 13:25

Karşıyaka Belediyesi'ndeki görevinin başına geçen Cemil Tugay açıklamalarda bulundu.

Karşıyaka'da önce ulaşımı rahatlatacağını, bozuk yollardaki sorunu gidereceğini, çöplerin toplanmasını organize edeceğini, Karşıyaka Spor Kulübü'nün içinde bulunduğu sıkıntılı duruma yardımcı olacağını, yeni otopark alanları oluşturacağını anlatan Karşıyaka Balediye Başkanı Cemil Tugay, bütün belediyeler gibi Karşıyaka Belediyesi'nin de bazı borçlarının bulunduğunu ancak bütçeyi henüz çıkarmadığını ifade etti.

ESKİ BAŞKANA GÖNDERME

Tugay, "Rutin içerisinde borçlar var. Bu borçlar içerisinde gecikmeler var. Net bir rakam telaffuz edemeyeceğim ama biraz bizi zorlayan rakamlar olduğunu söyleyebilirim. Ama bir bütçe disiplini, gelirlerin arttırılması, giderlerin azaltılması, tasarruf tedbirleri ile bunların disipline edileceğine inanıyorum. Bir kaç ay içerisinde rahatlayacağımızı düşünüyorum" dedi.

Karşıyaka'nın CHP'li eski belediye başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'dan görevi alan Tugay'ın eski başkanı zan altında bırakan açıklamaları CHP ilçe örgütünde tedirginliğe neden oldu.

Yorumlar