İzmir'de yerel seçim öncesi saya kademeli olarak indirim yapılacağına dair yeni başkan söz vermişti. 

Ancak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, bırakın indirimi suya rekor oranda zam yapınca eleştirilerin odağı haline geldi.

İZMİR'DE SUYA YÜZDE 45 ZAM
İzmir'de bu hafta su ve atık su tarifelerindeki ücretlerde düzenleme yapılarak birinci kademe olan 0-4 metreküp arası tüketim haricindeki tüketime yüzde 45 zam yapıldı.

UAD'ın tarihi kararı sonrası Türkiye'den İsrail açıklaması UAD'ın tarihi kararı sonrası Türkiye'den İsrail açıklaması

Bu zamma kamuoyundan tepki gelirken en sert tepkilerden biri de Özgür Özel'in kardeşinden geldi.

"BÖYLE Mİ YÖNETECEKSİNİZ İZMİR'İ?"
Sosyal medyadan bir paylaşım yapan Barış Özel, "İzmir'de suya indirim sözü seçim vaadi olarak verilmişken, seçim sonrası elektrik zammından bile yüksek zam yapılıyor. Türkiye'nin en pahalı suyuna katmerli zam resmen. Böyle mi yöneteceksiniz İzmir'i? Yazıktır bu halka!" dedi ve şu paylaşımları yaptı:

Aşağıdaki yazının Altın Madeni ve Yapılamayan Baraj bölümü suyun neden pahallı olduğunu açıklıyor. Üç beş kişi para kazansın diye halk pahallı suya mahkum. Hiçbir başkan da artık Efemçukuru'na karşı mücadele etmiyor.
Oysa Konak Meydanı'na kuş uçuşu 20 km. olan Efemçukuru Altın Madeni olmasa, Güzelbahçe Çamlı barajı yapılabilecek, Gördes'ten(120 km.) su getirmeye gerek kalmayacaktı ki Gördes'in de dibi çatlak çıktı, İzmir'e su hemen hemen gelmediği gibi bir de 10 milyonlarca $'lık arıtma tesisi yapıldı Bornova'da ama kullanılmıyor 11 yıldır sanıyorum.

Öte yandan Özgür Özel, daha önce kardeşiyle ilgili bir açıklama yapmış ve Barış Özel'in Adalet Yürüyüşü'nden bu yana işsiz olduğunu açıklamıştı.