CHP'li Fikri Sağlar başörtülüleri hedef aldı! 28 Şubat bitmedi, kalplerinde yaşıyor....

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar'ın canlı yayında yaptığı "Türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde, adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var" açıklaması tüm Türkiye'nin tepkisini çekti. Sağlar'ın açıklaması 28 Şubat zihniyetinin bitmediği ve hala yaşadığını bir kez daha ortaya koydu.

Gündem 31.12.2020 - 12:43 31.12.2020 - 12:43 Bülent Deniz

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Fikri Sağlar Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu 'Sözüm Var' programına konuk oldu. Programda 28 Şubat olayları tartışılırken, Sağlar'ın kullandığı ifadeler tepki çekti.

"ADALETİ YERİNE GETİREBİLECEĞİ KONUSUNDA KUŞKUM VAR"

Konuşmasını başörtüsüne getiren Sağlar, "Sorun başörtüsü değildir. Sorun türbandır. Türban irticai faaliyetlerin, şeriat isteyenlerin üniformasıdır. Başörtüsü Anadolu'da yöresel bir giysidir. Kendimden söylemek istiyorum. Ben yargılandığım zaman, türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var" ifadelerine yer verdi.

Şirin Payzın kafa sallayarak onayladı

Fikri Sağlar'ın başörtülü hakimleri hedef alan açıklamaları sosyal medyada tepkilere neden oldu. Öte yandan moderatör Şirin Payzın'ın da Sağlar'ın sözlerine tepki vermeyerek kafa sallaması dikkat çekti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@