CHP'li Özgür Özel'den HDP'ye dostluk mesajı!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, HDP'ye dostluk mesajı vererek Demirtaş için de "Her zaman söyledik, haksızlığa uğradı" ifadelerini kullandı.

Gündem 23.09.2021 - 16:50 23.09.2021 - 16:53

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk TV'de katıldığı yayında HDP'ye ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Son dönemde CHP içinden HDP'ye yönelik gelen ılımlı mesajları sürdüren Özel, "HDP ile bir araya gelmek konusunda neden sıkıntı var?" sorusunu cevapladı.

"ELEŞTİRİLERİ BİZİM İÇİN KIYMETLİ"

"CHP ona yakın buna uzak" şeklinde bir söylemi doğru bulmadıklarını ifade eden Özel, HDP'li Garo Paylan’ın sözleri için "Bunu doğru kabul etmek de yok saymak da mümkün değil" dedi. HDP'den gelen açıklamalar için "Kıymetli bir eleştiri ve taleptir" ifadesini kullandı.

"DEMİRTAŞ HAKSIZLIĞA UĞRADI"

CHP'nin HDP’yi hiçbir siyasi partiden ayrı tutmayacağını söyleyen Özel, terör soruşturmaları kapsamında cezaevinde bulunan HDP'nin eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş içinse "Demirtaş konusunda zaten en üst düzeyde sayın genel başkanımızın kullandığı ifadeler var. Hepimiz siyasetten alıkonulduğu noktasında hemfikiriz. Selahattin Demirtaş konusunda biz ciddi haksızlığa uğradığını her zaman söyledik" dedi.

Yorumlar