CHP'li Özkoç, Ecevit'in izinde: Bu kadına haddini bildiriniz!

Dün TBMM'de yaşayan 'Bülent Ecevit' tartışmasında 'tarih tekerrürden ibarettir' sözü bir kez daha hayat buldu. Ecevit'in hafızalardan silinmeyen 'haddini bildiriniz' açıklaması, TBMM'de bir kez daha tekerrür etti.

Siyaset 20.11.2019 - 16:52 20.11.2019 - 16:52

Meclis Genel Kurulu'nda Dijital Hizmet Vergisi ve Bazı Kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifinin görüşülmesi sırasında AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile CHP'liler arasında tartışma çıktı. Bu tartışma esnasında 'haddini bildirin' ifadesi dikkat çekti.

'BU HANIMEFENDİYE HADDİNİ BİLDİRİNİZ'

AK Partili Özlem Zengin'in “17 yıldır da sizin kazanmanıza imkan vermeyen senaryoları burada sıraladınız. Dış politika diyorsunuz ya; Bülent Ecevit değil miydi Clinton’un karşısında el pençe duran? Geldiğimiz seviyeye baktığımızda bunları söylerken biraz haya etmek lazım” dedi. Bu ifadeler karşısında öfkelenen CHP'li Engin Özkoç'un meclis başkanına seslenerek, ''Lütfen bu hanımefendiye haddini bildiriniz'' ifadeleri tepki çekti.

CHP'NİN BASKICI ZİHNİYETİ DEĞİŞMİYOR

Özkoç'un 'haddini bildiriniz' açıklaması 1999 yılında dönemin başbakanı Bülent Ecevit'in FP milletvekili Merve Kavakçı'ya yönelik yaptığı ''Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz'' ifadelerini akıllara getirdi. Konuyla ilgili yapılan yorumlarda CHP zihniyetinin değişmediği vurgulandı.  

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@