CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Suriyeli sığınmacılara karşı sergilediği ırkçı tutumun ardından, 'Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?' soruları sorulmaya başladı.

Gündem 27.07.2021 - 14:50 27.07.2021 - 15:19

2019'daki yerel seçimlerin ardından göreve gelen CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ilk işi Suriyelileri hedef almak oldu. Belediyenin yoksullara yaptığı yardımları kesen Özcan, Suriyelileri kentlerinde istemediklerini defalarca dile getirerek tepki çekmişti.

'GERİ ADIM ATMAYACAĞIM'

Son olarak insan haklarına aykırı bir eyleme kalkışan Özcan, yabancı uyruklulardan 10 katı su ve katı atık vergisi alacağını açıkladı. Tepkilere aldırış etmeyen Özcan, daha katı kurallar uygulayacağını ve geri adım atmayacağını vurguladı.

göynük akşemseddin kabri

AKŞEMSEDDİN'İN KABRİNE DÖKÜLEN SUDAN DA MI 10 KAT VERGİ ALACAK?

Fatih Sultan Mehmet'in hocası Türk tıp alimi Akşemseddin'in bugünkü Suriye'nin başkenti Şam'dan geldiğini hatırlatan sosyal medya kullanıcıları, şu anda da Bolu'nun Göynük ilçesinde kabrinin bulunduğu vurgusunda bulundu. Özcan hakkında 'Akşemseddin'in kabrine dökülen sudan da mı 10 kat vergi alacak yoksa Akşemseddin'in kabrini da mi sınır dışı edecek?' soruları sorulmaya başladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@