CHP'li yazar, CHP içindeki cemaatçi ve masonik yapılanmayı anlattı!

Eski CHP'li Yazar Tahir Çalgüner CHP içerisindeki masonik yapılanmayı habervakti.com'a yazdı.

Gündem 04.03.2020 - 16:04 04.03.2020 - 16:04

Kendisini Kemalist olarak tanımlayan ve CHP'li kimliğiyle ön plana çıkan Tahir Çalgüner, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) içerisindeki Cemaatçi ve Masonik yapılanmaları Habervakti.com için kaleme aldı.

İŞTE ÇALGÜNER'İN O YAZISI

"Masonik yapılar her siyasi partinin içine sızan en kadim paralel yapıdır. YCHP  içindeki ve dışındaki komuta kademesinin son 10 yılda masonik bir yapıya bağlı idare ediliyor. Cemaatlere sıcak bakan mason politikası temsilcileri Gülenciler ile parti arasında bir köprüleme yapıyor.

FETÖ ile mücadelenin mason localarına dayanması mücadeleyi sekteye uğratabilir.

CHP içinde paralel parti yapılanmasına destek veren ve Kemalist kurucu ideolojiden zaman içinde uzaklaştıran irade de Masonlardır. Siyasette ve hayatta hiçbir şey tesadüf değildir.

Gülen cemaatçilerinin kontrolden çıkaracağını tahmin edilmiyordu. sözde "Sosyal demokrasi" üst başlığı  altında siyasetin cemaatçilerle dayanışma içinde götürülmesine sıcak bakan Sosyalist Enternasyonal kanat halen daha hatalarından ders çıkarmamışa benziyor ve tavşan adaylarla YCHP'nin içinde yuvalanarak mevzilerini  değişik kisveler ve uyuyan hücreler altında koruyorlar."

Yorumlar