CHP'nin terör şüphelilerine selam gösterisine, İYİ Parti'de katıldı!

Manisa Yunusemre Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısı ilginç görüntülere sahne oldu. CHP Grup Başkanvekili Bülent Mersinli, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili gündem dışı konuştu. Boğaziçi olaylarında gözaltına alınan 108 kişinin sadece 7’sinin Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olduğu, 15’inin üniversite düzeyinde olmayan öğrenci olduğu tespit edilmişti.

Gündem 02.02.2021 - 23:59 02.02.2021 - 23:59

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada gözaltına alınanlardan 19’unun DHKP-C, 23’ünün MLKP ve 9’unun PKK terör örgütleriyle ilgili önceden adli işlem yapıldığı ortaya çıktı. Buna rağmen gözaltına alınan şahıslara selam söyleyen CHP’li Bülent Mersinli’ye Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi sert çıkıştı. Yunusemre Belediye Meclisi’nde gündemin dışına çıkarak terör örgütleriyle ilgili önceden adli işlem yapılan ve gözaltına alınan kişilere selam gönderilmesine izin vermeyeceğini ve bunu kınadığını belirten Çerçi, Mersinli’yi bu konuyu kapatıp meclis gündemine dönme hususunda 3 defa uyarmasının ardından Meclis Başkanlığı yetkisini kullanarak Meclis’ten çıkarttı.

Bu yaşanan gergin anların ardından CHP grubu Meclis’i terk etti. Meclis 5 dakikalık bir araya girdi.

İYİ PARTİ’NİN ÇİZGİSİNE YAKIŞMADI

Milliyetçi ve muhafazakar bir çizgide olduğunu belirten İYİ Parti üyeleri verilen arada Meclis’te beklediler.

Aranın ardından CHP üyeleriyle görüşüp Meclis’e gelen İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan, CHP ile birlikte Meclis’i terk edeceklerini açıkladı.

Tufan Akan’ın ardından İYİ Partili meclis üyelerinin de Meclis’ten ayrılmasıyla, milliyetçi ve muhafazakar bir çizgiye sahip olduğunu her fırsatta ifade eden İYİ Parti’nin hem ilçe başkanı hem de meclis grup başkanvekili olan Tufan Akan ile İYİ Partili meclis üyelerinin terör şüphelilerinin de içinde olduğu gruplara selam gönderen CHP heyetiyle hareket etmesi şaşkınlık yarattı.

Manisadanbihaber.com

Yorumlar