Corona virüsü dünya için yeni bir milattır! Taşkın Koçak yazdı...

Habervakti.com yazar kadrosu güçleniyor. Yeni yazarımız Taşkın Koçak, kaleme aldığı son yazısında dünyayı etkisi altına alan koronavirüse değindi.

Gündem 31.03.2020 - 14:59 31.03.2020 - 14:59

Habervakti.com yazar kadrosunun yeni yazarlarından Taşkın Koçak Çin'de başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs hakkında dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 'Koronavirüsle birlikte gelen süreç ve sonrasında neler olacak' sorularına farklı bir bakış açısı...

İşte Taşkın koçak'ın o yazısı:

FED (ABD Merkez Bankası) Elon Musk' a uzaydan getireceği altın için ciddi manada bel bağlamıştı ama süreç istedikleri gibi gelişmedi. Elon Musk, uzay madenciliği ile uzaydan getireceği gök taşlarında bulunan altın ile FED'in kasasında şuan bulunan 8.133 metric ton altının miktarını en az 4 katına çıkararak Amerika'nın Dünya'da dolaşımda olan 12 trilyon dolar karşılıksız parasını yeniden altına endeksleyerek kurtaracaktı ki; evde ki hesap çarşıya uymadı ve bu teknoloji henüz istenen faydayı sağlamadı.

Bu Amerika'nın ikinci planıydı, birinci planı ise; yine Elon Musk'ın gizlice kurduğu (Satoshi Nakamoto ise takma addır.) Block Chain sistemi, bu sistem üzerinden çalışan kripto paralar ile dolaşımda olan karşılıksız dolarları manipüle ederek Amerika’yı düştüğü cendereden kurtarmaları gerekiyordu fakat planların işlemesi yani dijital paraya geçmek için zeminin oluşması lazımdı, bu zemin oluşturma çabası Coronavirüsü ve sonrasında çok hızlı devam edecektir. Normalde daha iler ki zamanlarda bu sisteme yani kripto paralara geçecektiler ama Çin, ekonomik, teknolojik ve bilişim alt yapısını ( Yapay zeka, nesnelerin interneti, block chain, tasarım bebekler, e-ticaret ) çok hızlı geliştirdi ayrıca "bir kuşak bir yol" projesi ile Dünya'nın gelişmiş ekonomilerini yani Avrupa ile Asya’yı elinde tutmayı hedeflemekteydi.Bunu İstanbul’dan geçen ilk trenle Dünya’ya duyurdu.

Bunlar yetmezmiş gibi Afrika kıtasının hemen hemen her ülkesini verdiği borçlar ile ele geçiren Çin, Amerika’yı Afrika’dan etkisizleştirmesi de cabası oldu. Hint okyanusunda Diego Garcia üssüne karşı yaptığı bir çok yapay adalar ile olası bir Çin, Amerika savaşını Çin’in 200 – 300 km ilerisinde karşılamayı planlayan Çin Amerika’yı endişeye sevk etti ayrıca Çin Devletinin kasasında şuan 3 Trilyon dolar para var, kasalarında yüksek miktarda dolar bulunan fakat Amerika'ya biat etmeyen bir çok ülke ve Çin şimdi bu süreçte terbiye edilmek isteniyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)