Cübbeli Ahmet Hoca'dan cuma namazı çıkışı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili olarak Cübbeli Ahmet Hoca, Umre'den dönenler için bir dizi uyarılarda bulundu. Hoca, cuma namazına bile gelmeyin uyarısı yaptı.

Gündem 14.03.2020 - 13:10 14.03.2020 - 13:10

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Türkiye'de de kendisini gösteren koronavirüsle ilgili umreden dönenlere, "Cemaatle namaz hattâ cumâ namazı dahî bu durumda olan kardeşlerimiz için uygun değildir." uyarısında bulundu.

Koronavirüsle ilgili olarak Cübbeli Ahmet Hoca, Umre'den dönenlere işte böyle seslendi:

Umreden Yeni Dönen ve Dönmek Üzere Olan Kardeşlerimiz Cemaati Bırak Cumaya Dahî Çıkmayıp Yetkilileri Dinlesin!

Umreden yakında dönmüş ve dönmek üzere olan on binlerce kardeşimize Allâh rızası için duyuruyorum.

Koronavirüs meselesi hafife alınacak bir şey değildir, gerçekten çok ciddî tehlikeler barındırmaktadır.

Özellikle umreden dönenler üzerinden virüsün yayılma tehlikesi hakkında veriler bulunmaktadır.

Bundan dolayı devletimiz umreden dönenlere ölüm-kalım hâli olmadıkça 14 gün evlerinden çıkmamalarını tembihlemekdir. Velâkin bu uyarının dikkate alınmadığı maalesef müşâhede edilmektedir.

Cemaatle namaz hattâ cumâ namazı dahî bu durumda olan kardeşlerimiz için uygun değildir.

"Sevap yerine günah kazandırabilir"

Zîrâ anlamadan başka bir müslümana böyle bir virüsü bulaştırma ihtimâli dahî dînimize göre bu ibâdetleri, bu vecîbeleri bizden düşürmektedir.

Dolayısıyla bu gibi durumlarda "Ben câmiye gideceğim, cumâya gideceğim" diyen kişilerin yaptıkları, sevap yerine günah da kazandırabilir

Bu yüzden mutlakâ yetkililerin uyarılarına uyulmalıdır, uymayanları uyarmalıyız. Aksi takdirde bunun dünyâda da âhirette de vebâlini çekeriz.

Bu konuyu hafife almayalım, lütfen birbirimizi bu hususta uyaralım!

Zîrâ anlamadan başka bir müslümana böyle bir virüsü bulaştırma ihtimâli dahî dînimize göre bu ibâdetleri, bu vecîbeleri bizden düşürmektedir. "Ben câmiye gideceğim, cumâya gideceğim" diyen gerekli yaptıkları, yerine günah da kazandırabilir.

14 gün evlerinden çıkmamalarını tembihlemekdir. Velâkin bu uyarının dikkate alınmadığı maalesef müşâhede ediliyor. Cemaatle namaz hattı cumâ namazı dahî bu durumda olan kardeşlerimiz için uygun değildir.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@