Kamuoyunun Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanıdığı Ahmet Mahmut Ünlü açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve İmam Hatip sözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti...

Yoruldum!.. Söylediklerimin hangisi yalan...

Cübbeli Ahmet Hoca, “Yoruldum “dedi. “Ben dinin, imanın gereklerini söylüyorum, Mahmut Hoca’yı savunuyorum, saldırılara maruz kalıyorum. Söylediğimin hangisi yalan, hangisi inanca aykırı” diyen Cübbeli Ahmet Hoca şöyle devam etti:

Toplumun yüzde 17'si deist olmuş!

“Sorsan yüzde 99’u Müslüman diyorlar, toplumun yüzde 17’si ateist olmuş, ne kadar deist var bilmiyoruz, ama hataları dile getirdiğim için beni hedef alıyorlar.”

Ben Atatürk dönemi Diyanet'ini istiyorum

“Bir zamanlar Atatürk’ü savunduğum için de hedef olmuştum” diyen Cübbeli Ahmet Hoca, “Ben Atatürk dönemi Diyaneti’ni istiyorum. Onun döneminde Diyanet, Maturidi çizgisindeydi. Ya şimdiki İlahiyatçılar? Bir kısmı Vehhabi, bir kısmı Ehli Sünnet dışı başka ekollerden. Bunları söylemeyelim mi?” diye konuştu.

İnanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum

İsmailağa Cemaati’nin devlet içinde örgütlenmediğini, memuriyetten uzak durduğunu söyleyen Cübbeli, “inanın artık tarikatları, cemaatleri savunamaz oldum. Liyakat yok, koltuklara oturmuşlar. Dernek diye, vakıf diye holdingleşmişler. Ben bedel ödedim, FETÖ de beni hedef aldı, hapse attı. Ya bunlar? Bugün beni hedef alan Yeni Şafakçılar o vakit FETÖ’nün izindeydi” dedi.

Akittv