Cübbeli Ahmet Hoca'dan putlarla peygamberimizi bir tutan kişiye sert tepki!

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden olan Cübbeli Ahmet Hoca, Selefi itikada sahip kişilerin "Lat putunu aracı yapmakla peygamberi aracı yapmak aynı şey" şeklindeki açıklamalarına tüm detay ve delilleri sıralayarak cevap verdi.

Gündem 10.12.2020 - 10:39 10.12.2020 - 10:39

Facebook hesabından paylaştığı videoda Cübbeli Ahmet Hoca, Peygamberimizi aracı yapmakla Lat putunu aracı yapmanın bir tutulmasının kabul edilemez ve bozuk bir itikat olduğunu dile getirdi.

RASULULLAHI ALLAH (C.C) ARACI OLARAK GÖNDERDİ

"Tapmak" ifadesi kullanılsa kendisinin de kabul edebileceğini söyleyen Ahmet Hoca, "'Peygambere tapmakla Puta tapmak arasında fark yoktur' dese altına ben de imzamı atarım ama 'peygamberi aracı yapmak' diyor... Yahu Rasulullahı aracı ben yapmadım Allah c.c. yaptı."

ONLARCA AYET-İ KERİME VAR

İsim vermeyerek bu söylemlerde bulunan kişilerin büyük yanılgı içerisinde olduklarını dile getiren Cübbeli Ahmet Hoca, "Siz peygambere nasıl inanıyorsunuz?" diyerek tepki gösterdi.

Konuşmasının devamında bu açıklamaları reddeden onlarca Ayet-i Kerime olduğunu söyleyen Ahmet Hoca, söz konusu Ayetleri delil göstererek yapılan açıklamaları sert bir dille eleştirdi.

İşte o konuşmanın tamamı:

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@