"Cübbeli" ismiyle bilinen Ahmet Mahmut Ünlü apar topar kalp ameliyatına alındı. İslami ilimler hocasının Twitter hesabı üzerinden sağlık durumu hakkında açıklama yapıldı.

SOSYAL MEDYADAN DUA İSTEDİLER

Ameliyat bilgisi ve son durumu Twitter hesabından paylaşılan Ahmet Mahmut Ünlü için sevenlerinden dua istendi:

İstanbul'da yapımı süren 2 metro hattı yeniden ihaleye çıkacak İstanbul'da yapımı süren 2 metro hattı yeniden ihaleye çıkacak

"Hocaefendi, bu süreçte siz sevenlerinden sohbetlerin ve hizmetlerin devâmı için duâlarınızı beklemektedir. Salı günü Şifa-i Şerif dersini inşâallâh kısa da olsa yapmaya çalışacaktır. Perşembe günü saat 21:15'te HAYDER merkezinde sohbetlere inşâallâh başlanacaktır. Bu vesile ile Prof. Dr. Bilal Boztosun Beyefendi ve ekibine bir kez daha teşekkürlerimizi arz eder, Allah-u Teala'dan kendilerine sıhhat-ü âfiyetle daha nice insanlara hizmet etme imkânı vermesini niyaz ederiz. Amin."


"YORUCU VE AĞRILI BİR OPERASYON NETİCESİNDE…"

Yine sosyal medya üzerinden yapılan doktor açıklamasında şu ifadelere yer verildi ve ünlü ismin sağlık durumu bildirildi:

"Cübbeli Ahmet Hoca, kalp rahatsızlığından dolayı başarılı bir operasyon geçirdi. Daha önce 2006 yılında baypass olmuş, daha sonra 2008 yılında iki stent takılmış ve 2018 yılında da tekrar iki stent takılmıştı. Geçtiğimiz hafta Ankara'da bulunduğu sırada bir gece yürek ağrısı hissedip hastaneye müracaat etmiş, TOBB ETÜ Hastanesi'nde âcil olarak muayene edilmiş ve İstanbul'a döndüğünde mutlaka doktorlara görünmesi gerektiğini söylemişlerdi.

Bunun üzerine Prof. Dr. Bilal Boztosun ve ekibinin müdahalesiyle bir operasyon daha gerçekleştirildi. Kalp damarları doktorların tâbiriyle taş gibi sertleştiği için operasyon bir buçuk saat kadar sürdü. Yorucu ve ağrılı geçen operasyon neticesinde dört stent daha takıldı ki bunların ikisi çok zorunlu olup diğer ikisi ise tıkanmaya başlamış olduğu için ileriye yönelik düşünülerek yerleştirildi."