Cübbeli ile CHP arasında polemik!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Kertenkeleyi bir vuruşta öldürene 100 sevap var” şeklindeki sözlerine 100 sevap ’li vekil Mahmut Tanal'dan sert tepki geldi.

Gündem 09.07.2019 - 14:15 09.07.2019 - 14:15 Bülent Deniz

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün “Kertenkele öldürmek sevaptır” sözlerine sert tepki gösterdi.

Twitter hesabından Cübbeli’nin “fasık” ilan ettiği kertenkelelerin öldürülmesini teşvik ettiği videoyu paylaşan Tanal, canlılara zarar vermenin kabul edilemez olduğunun altını çizdi.

Cübbeli’nin hayvanlara sevgi ve merhametle muamele edilmesini emreden İslam’la da çeliştiğini kaydeden CHP’li Tanal, Diyanet’i Cübbeli’nin iddiasına cevap vermeye davet etti.

Tanal, “Hukuk insanın, tüm canlıların birlikte sağlıklı, huzurlu, güvenli bir düzen içinde yaşamasını amaçlar. Cübbeli Ahmet Hoca’nın ‘Kertenkele öldürmenin sevap kazandırdığı’ yönündeki iddiası, merhamet dini İslam’la da çelişiyor. Diyanet’e çağrı: Kertenkele öldürmenin dinde yeri var mı?” diye yazdı.

“NESLİ TÜKENİYOR CÜBBELİ’DEN SAKLAYIN”

CHP’li Tanal, bir başka Twitter paylaşımında ise Şırnak’ın Cizre ilçesinde vatandaşlar tarafından 'Türk Semenderi' adlı nesli tükenmekte olan bir kertenkele bulunduğu bilgisini aktararak, “Aman Cübbeli Ahmet Hoca’dan saklayın!” şeklinde Cübbeli’ye göndermede bulundu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@