Cuma yasak! Cuma vaktinde alışveriş neden serbest?

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dikkat çeken bir noktaya değindi.

Gündem 29.04.2020 - 19:38 29.04.2020 - 19:38

İlahiyatçı hatip aynı zamanda eski Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda; Cuma namazının yasak olup Pazar alışverişlerinin serbest olmasının gayretullaha dokunacağını ve Cuma saatinde alışveriş yapılmasının da İslam dinine aykırı olduğunu dile getirdi. Yılmaz, paylaşımıyla yetkilileri uyarırken Yılmaz’ın mesajına vatandaşlardan olumlu tepkiler geldi.

İşte Şevki Yılmaz’ın söz konusu paylaşımı:

İktidarımıza duyuru!

Bismillahirrahmanirrahıım

“Ey iman edenler!
‪Cuma günü ezan okunup namaza çağrıldığınızda,derhal işinizi ve alışverişinizi bırakıp Allah’ı anmaya koşun!
‪Eğer bilirseniz,bu sizin için her türlü dünyevî kazançtan daha iyidir”(Cuma S.9)İlahi talimatı gereği Cuma Saatlerinde alış veriş asla yapamayız! Bunun hiçbir zarureti yoktur!

Sağlık tedbirleri sebebiyle zarureten haftalardır Cuma Namazlarını ertelerken alışveriş için Cuma Saatlerinde sokağa çıkılmasına izin verilmesi asla uygun değildir!
Sağlık tedbirleri kapsamında Sokağa çıkma yasağı sebebiyle Cuma Saatinde Camiler kapalıyken aynı saatte Marketler açık olamaz! Bu gayretullaha dokunur! Musibetleri tetikler!
Her kararımızı, Yüce İslam Hukuku Nizamının onayına sunmamız İmanımızın ve Müslümanlığımızın gereğidir!

“Cuma Namazını kılınca, artık yeryüzüne dağılın. Ticaretinizi yapın, işinize bakın. Allah'ın lütfundan isteyin. Allah'ı çok zikrederek şükredin, Allah'a çokça ibadet edin, Allah'ın dinini, şeriatını çokça anlatın. Umulur ki, kurtuluşa, ebedî nimetle mutluluğa erersiniz.”(Cuma S.10)

Allah (c.c),Hakka uygun karar almada daim yar ve yardımcımız olsun!

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@