Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yolun açık olsun Meral Hanım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Gündem 04.09.2021 - 18:26 04.09.2021 - 18:35

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diye çıktığımız yolda alnımız ak başımız dik yürüyoruz.

15 Temmuz gecesi tankların tepesine çıkmak yerine tankların arasından sıvışanları, kontrollü darbe iftirasıyla milletin şanlı zaferine çamur atanları gördük. Kimdi bu? Bay Kemal. Doğu Akdeniz'de yürüttüğümüz doğalgaz aramalarına destek vermek yerine Yunan gazetelerine manşet çıkartanları gördük. Kimdi bu? Bay Kemal. Ülkemizin, milletimizin bekası uğrunda attığımız her adıma karşı bunları gördük. Ekonomimizi sendeletmek için yatırımcıları ürkütenleri, yurt dışındaki mahfillere ülkemizi şikayet edenleri gördük. Otellerde IMF'le pazarlık yapanlar gördük. Kimdi bu? Bay Kemal'in ekibi. 

Son 20 yıl içinde bir kez olsun milletin yanında saf tutmadılar. Çukur eylemlerinde teröristlere gösterdikleri sempatinin onda birini 3 yıldır nöbet tutan Diyarbakır annelerine göstermediler. 

CHP, Truva atı misali siyaset kurumunu içeriden çökertmeye çalışıyor. Son 20 yıldır girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP, ateşi kendisini de yakacak tehlikeli bir oyun oynuyor. Bu oyunu bir kere daha bozmayı AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak görev addediyoruz. 

MERAL AKŞENER'İN SÖZLERİNE TEPKİ

Ne diyor Meral Hanım? Bizans'ı kalkıp fethetmiş. Kim? Şu anki İstanbul Belediye Başkanı. Biz İstanbul'da şunu görmedik mi? Zulüm 1453'te başladı diye duvarlara yazanları Meral Hanım nasıl savunuyorsun, nasıl onlarla beraber aynı yola giriyorsun? Dolmabahçe Sarayı'nın makam olarak kullandığım yerde tam karşı duvarına "Zulüm 1453'te başladı" diye yazan Gezicilerdi. Meral Hanım, işte sen bu Gezicilerle berabersin. Yolun açık olsun.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@