Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika Temaslarının İlk Turunda Cezayir'de

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 4 ülkeyi kapsayan Afrika turuna başladı. Resmi temasların ilk durağı tarihi bağların olduğu Cezayir.

Siyaset 26.02.2018 - 22:38 26.02.2018 - 22:38
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’yi kapsayan Afrika turunun ilk durağı olan 500 yıllık tarihi bağların bulunduğu Cezayir'e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan havalimanında Senato Başkanı Abdelkader Bensalah tarafından resmi törenle karşılandı.Erdoğan iki gün sürecek Cezayir temasları kapsamında Şehitler Abidesi'ni ziyaret edip çelenk bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi temasları çerçevesinde mevkidaşı Abdülaziz Buteflika ile görüşecek.Görüşmelerde ikili ilişkilerin ve işbirliğinin tüm yönleriyle ele alınması, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı'nın Afrika turuna geniş bir iş adamı heyeti de eşlik ediyor.Bu kapsamda Cezayir ve Senegal'de iş forumları düzenlenecek, yeni yatırım fırsatları değerlendirilecek.

Afrika kıtasını en çok ziyaret eden lider olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Moritanya ve Mali'ye de resmi ziyaret gerçekleştirecek.TRT Haber


Yorumlar