Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin'i Sahiplerine Teslim Edeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te partisinin 6. Olağan İl Kongresi öncesi halka hitap etti.

Siyaset 25.02.2018 - 14:25 25.02.2018 - 14:25 Bülent Deniz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün itibariyle Afrin'de 2021 terörist etkisiz hale getirildi. Şu anda mehmedimiz kar-fırtına, dağ-taş demeden teröristlere gereken dersi veriyor.

- Şu anda askerlerimiz zırhlı taşıyıcılarda giderken ne diyorlardı? Düğüne gidiyoruz. İşte şehadete yürüyen düğüne gider gibi yürür. 2021 oldu daha da olacak. Orada tek terörist kalmayıncaya kadar oradaki teröristleri derdest edip o toprakların sahiplerine o yerleri teslim edeceğiz. Biz Fırat Kalkanı Harekatı'nda bunu yaptık mı? Cerablus da, El Bab da yaptık mı? Afrin'de de yapacağız.

- Bu teröristlere maaşını verenler kusura bakmasınlar eğer bizimle müttefikseniz müttefikliğinizin gereğini yapın. Değilseniz onu söyleyin. Biz müttefiklerimizle hep yürüdük ihanet etmedik. Bize ihanet edenlere saygımız olmaz. Şu anda Suriye'de eğer Esed'den bahsediliyorsa Esed katildir. Zira 1 milyona yakın vatandaşını öldüren bu değil mi? Kimyasal silahlarla bunun yanında bütün konvansiyonel silahlarla kendi vatandaşını öldüren bu değil mi? Peki bu dünya nasıl bu adama sahip çıkıyor? Biz hiçbir zaman zalimlerle beraber olmadık. Zulüm edenlerle beraber olmadık. şu anda da bunu yapıyoruz. Biz Afrin'e gittiysek bunun için gidiyoruz ve bunun içinde devam edeceğiz.

-Pensilvanya'nın arkasında kim duruyor? Siz bu ülkede senin stratejik ortağına bu devlete darbe yapanı orada saklıyorsan kusura bakma benim milletime bunu anlatamam. Yapacağınız tek iş var bu FETÖ denilen darbeciyi bu ülkeye vermenizdir. Vermediğiniz sürece kusura bakmayın.

TRT HABER
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@