Cumhurbaşkanı Erdoğan net konuştu: "Yıkımına başlandı. Asla müsaade etmeyeceğiz!

Başkan Erdoğan, Kahramanmaraş Yedi Güzel Adam Müzesi’nde gerçekleştirmiş olduğu şiir gecesinde, orman yangınından sonra yanan bölgelerin imara açılacağı iddialarıyla ilgili konuştu.

Gündem 11.09.2021 - 22:21 11.09.2021 - 22:28

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş Yedi Güzel Adam Müzesi’nde gerçekleştirmiş olduğu “Gençlerle Şiir Gecesi”nde 81 ilden gelen gençlerle buluştu ve sorularını cevapladı.

"Her yangından sonra yangın olan bölgelerde otel yapılacağı veya buraların imara açılacağı yönünde iddialara rastlıyoruz. Bu konuda bilgi verir misiniz?" sorusunu da yanıtlayan Erdoğan, bunların tamamının yalan olduğunu bildirdi.

Erdoğan, "Benim 'terör yalanı' veya 'yalan terörü' diye ifade ettiğim, bu yalan terörüyle büyümeye çalışıyor. Kültür ve Turizm Bakanım kaç kez açıkladı, ben sürekli açıkladım. Bundan böyle kesinlikle Kültür ve Turizm Bakanım, Çevre ve Şehircilik Bakanım, biz 'nerede böyle bir şey bulursak kesinlikle yıkarız' dedik. Zaten yıkımına da başladık. Asla müsaade etmeyeceğiz, etmeyiz. Bunu da defaatle söyledik. Fakat tabii bu bay Kemal, işi gücü yalan. Dürüstlük, doğru konuşmak yok. Şöyle bir de dikili bir taşınız var mı, dikili bir ağacınız var mı? Yok." ifadelerini kullandı.

5,4 MİLYAR AĞAÇ DİKTİK

İktidarları döneminde 5,4 milyar ağaç diktiklerine işaret eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Dikmeye devam edeceğiz. Sadece ben İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman CHP'den almıştım. Fidan dikmedim. Dedim ki 'ağaç dikeceğim' ve ithal ağaç getirdim. İstanbul'un tüm şevlerine o ithal ağaçlarla bir an önce İstanbul zenginleşsin istedim. Şimdi aynısını yapacağız. Süratle bütün o ağaçların yandığı yerlerde ağaç dikimine süratle başladık, devam ediyoruz, devam edeceğiz. Malum birinci derecede Antalya'da, Muğla'da, Burdur'da yoğun oldu. Biz evvelallah buraları ağaçsız bırakmayız, devam edeceğiz. Tabi sel afetinin olduğu bölgeler de ayrı. Oralarda da yine yoğun bir şekilde çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Kesin şeyim şu, 2 kere 2 4, kesinlikle biz ağaç dikimlerimizi yoğun bir şekilde devam ettirerek inşallah küllerinden doğacak bu ülkenin yeşilleri."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@