Cumhurbaşkanı Erdoğan: Operasyon Zafere Ulaşacak, Kazanacağız, Kararlıyız

Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan için Ankara'da cenaze töreni düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan namazın ardından kısa bir konuşma yaptı.

Siyaset 23.01.2018 - 15:35 23.01.2018 - 15:35 Bülent Deniz
Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis'in Gülbaba Köyü'nün güneydoğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada asker şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, düzenlenen devlet töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ndeki törene Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili, "Acaba şunlar ne demiş, bunlar ne demiş, dünyada şu ülke nasıl bakmış, bu ülke nasıl bakmış, buna bakacak halimiz yok. Bu konudaki karar bu milletindir. Bu millet kendi göbeğini kendisi kesecek ve bizi sınırlarımızda taciz eden üç beş tane ipsize, soysuza biz bu sınırlarda soluk aldırmayacağız. Bu operasyonu, zafere ulaşmak suretiyle kazanacağız, kararlıyız." ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, şehidin "Telafer'de okul" vasiyetinin de yerine getirileceğini açıkladı.

TRT HABER

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@