Cumhurbaşkanı Erdoğan, Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı gerekçesiyle FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 07.04.2020 - 00:40 07.04.2020 - 00:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan sermayeli kuruluş FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan'ın, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı için Portakal hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, Milli Dayanışma Kampanyası'na tepki gösterenlere, Mustafa Kemal Atatürk'ün kanundan aldığı yetkilere dayanarak Tekalif-i Milliye emirlerini yayımlamasını örnek göstermişti.

Erdoğan'ın sözlerine Twitter hesabından yaptığı açıklama ile tepki gösteren Fatih Portakal, "Tekalifi Milliye hatırlatılıp 'zor günlerden geçiyoruz' denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!" ifadelerini kullanmıştı.

"PORTAKAL MIDIR MANDALİNA MIDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz yıllarda da Fatih Portakal'ın halkı bir galeyanla sokağa dökme gayretine giren spiker hakkında "Birileri çıkmış portakal mıdır mandalina mıdır, halkı sokağa çağırıyor. Haddini bil. Bilmezsen haddini, bu millet patlatır enseni" sözlerini kullanmıştı.

Yorumlar (2)