Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Temmuz ara zammına ilişkin çalışmalarını tamamlandı. Asgari Ücret Komisyonu'nun toplantılarının ardından asgari ücret Temmuz zammı için mutabakat sağlandı, yeni rakamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.

Yaklaşık 7 milyon asgari ücretli çalışan başta olmak üzere toplumun genelini ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinde süreç sona erdi. 

Asgari ücret zam oranı bugün yapılan son değerlendirme ile belli oldu.

Açıklamayı yapmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay ve TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ile birlikte kameralar karşısına geçti.

YENİ ASGARİ ÜCRET 5 BİN 500 TL

Cumhurbaşkanı Edoğan yeni asgari ücreti açıkladı. Erdoğan, asgari ücrete yüzde 30 zam yapıldığını ve yeni asgari ücretin net 5 bin 500 TL olduğunu açıkladı. İşçi başına da işverene 100 TL destek verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

- Türkiye maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı kendi geliştirdiği programı uygulamaktadır.

- Enflasyon sadece ğlkemizin değil gelişmiş devletler başta olmak üzere tüm dünyanın sorunudur.

- Ekonomi programımızı  kararlılıkla uygulayarak, bir küresel fırtınadan en az kayıpla çıkmanın gayreti içerisindeyiz. 

Yazar Nurettin Taşkesen: 'Siyonizm'in iki metodu var: Silahlı güç ve propaganda' Yazar Nurettin Taşkesen: 'Siyonizm'in iki metodu var: Silahlı güç ve propaganda'

- Komisyon toplantıya çağırıldı. Yeni bir asgari ücret rakamı belirledik. Asgari ücrete temmuzdan geçerli olmak üzere yüzde 30 ara artış yapıyoruz. Asgari ücret net 5500 lira olacak. İşçi başına devletimiz işverenlere de 100 lira destek verecek