Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Akşener'e: Haddin değil ahlaksız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütüphane Söyleşileri kapsamında ikinci kez gençlerle bir araya geldi.

Gündem 19.05.2021 - 20:46 19.05.2021 - 20:46

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütüphane Söyleşileri kapsamında ikinci kez gençlerle bir araya geldi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

(Turiste açık, yerliye kapalı eleştirileri) Turistler zaten riskleri göz önüne alarak geliyor. Gelenlere neden kapıyı kapatalım? Bu propagandayı yapmak sosyal medya sahtekarlığından başka bir şey değildir.

(Tam kapanmanın sonuçları) Tam kapanmayla birlikte ciddi manada düşüş oldu. Kısmi kapanmayla tam kapanma arasında bu farkı çok açık net gördük. Şimdi hedef her şeyden önce 5 bine inmek. Vaka sayısı 5 bine indiğinde vefat sayısı da ciddi manada azalmış olacak. Hedefimiz bunu başarabilmek. Başarmak için de her türlü tedbiri alıyoruz.

Öğretmen, polis, jandarma personelinin aşılanma sürecini devam ettiriyoruz.

(Meral Akşener'in Netanyahu-Erdoğan benzetmesi) Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim sese gelir. O, Filistin'in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır. Ben ise BM Genel Kurulu'nda terör devleti İsrail'in 47'den bugüne Filistin'in topraklarını nasıl işgal ettiğini haritayla göstermişimdir. Belki birçoğunuz da benim o konuşmamı izlemişsinizdir.

Utanmadan sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan siyasetçi var.

Bir kadın olması hasebiyle daha ileriye gidecek değilim. Ama ben bugüne kadar Netanyahu ile bir araya gelmiş dahi değilim. Şaron ile bir araya geldim. İsrail'in başbakanıyla Davos'ta maceram oldu. O zamanki İsrail'in başbakanına verdiğim cevabı tüm dünya biliyor. Bunlar çünkü kadınları çocukları katlederler, şehit ederler. Siz busunuz dedim.

Davos'ta söyledim, BM Genel Kurulu'nda söyledim. Bunu söylemiş ve 40 yıllık siyasi hayatı bunlarla mücadele ede ede geçmiş bir Erdoğan'a sen bunu söyleyemezsin. Bu senin ne haddinedir ne de kimse sana bu fırsatı vermez.

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@