Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir müjde daha

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da önemli açıklamalarda bulundu ve vatandaşlara önemli bir mesaj verdi. Erdoğan konuşmasında, "Müjdeyi veriyorum... 1200 yataklı Erzurum şehir hastanesini de kuruyoruz. Erzurum şehir hastanesi konforuyla tanışacak" dedi.

Politika 28.02.2019 - 14:09 28.02.2019 - 14:09 Bülent Deniz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Erzurum mitinginde önemli açıklamalarda bulundu.

İŞTE ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Milli mücadelemizin ateşi Erzurum'da yakılmıştı. 'Vatan bir bütündür, bölünemez' ilkemizi bir asır önce buradan haykırmıştık. Kürdistan Kuzey Irak'ta, çok seviyorlarsa oraya gitsinler. 

Bizim ittifakımızın adı Cumhur İttifakı, 15 Temmuz'da başladı. 31 Mart'ta istikrarımıza, istiklalimize, istikbalimize göz dikenlere bir kez daha derslerini veriyor muyuz?

Biz sadece her fırsatta Erzurum'a gelmekle kalmadık, yatırımlarla ve hizmetlerle Erzurum'a layık olmaya çalıştık. Erzurum'a 26 katrilyon lira yatırım yaptık. 13 bin 776 kişi kapasiteli yurt binaları açtık. Yakutiye'ye millet bahçesi yapıyoruz. Millet bahçesinin içine bir de millet kıraathanesi kuracağız. Müjdeyi veriyorum, 1200 yataklı Erzurum şehir hastanesini de kuruyoruz. Erzurum şehir hastanesi konforuyla tanışacak. Şimdi buradan bir müjdeyi daha veriyorum İspir ve Köprüköy’e de doğal gaz arzı yapacağız.

10 bin konut projesini tamamlayıp teslim ettik. Ulaşımda 49 kilometre bölünmüş yolu, 557 kilometreye çıkardık. Ovit Tüneli ile Erzurum'u Karadeniz'e bağladık.

Oralardan geçilemiyordu, Biz Ferhat'ız siz de Şirin. 3 tünel Karadeniz limanlarını Doğu, Güneydoğu'ya bağlıyor. Palandöken Lojistik Merkezi'ni şehrimize kazandırdık. Erzurum'un kent içi trafiğini tramvay ile rahatlatmak için çalışmalara başladık. Geçen yıl 164 kilometre dağıtım hattı yaparak hat uzunluğunu 1125 kilometreye çıkardık. Başköy Barajı'nı yıl sonunda hizmete alıyoruz. Sulama tesisleriyle 410 bin dekar araziyi suyla buluşturduk. Erzurumlu çiftçilerimize 1,5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik.

KILIÇDAROĞLU'NA ZOR SORU

Bay Kemal 'Suyu ucuzlatacağız' diyor. İzmir, Muğla sendeydi, ucuzlattın mı? DSİ'yi devreye soktuk da oraya su getirdik, akşam yalan sabah iftira. 

31 Mart'ta bir kez daha hizmet siyasetini tercih ediyor muyuz? Bugün 28 Şubat, postmodern darbenin, demokrasimiz adına o utanç gününün 22. yıl dönümü. Bu çileleri CHP zihniyetiyle çektik. Bu ülkenin tarihindeki her darbe, her cunta, her vesayet girişiminin bizatihi kendisi bir beka sorunudur. Türkiye'nin darbeler, cuntalar, vesayetler defterinin bu karanlık sayfası bize, istiklal ve istikbalimize daha sıkı sarılmamız gerektiğini gösteriyor. Türkiye son 6 yıldır tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar çok sayıda saldırıya maruz kaldı, bunların hiçbiri tesadüf değil. Bay Kemal, sen darbecisin darbeci. Sen darbecilerle berabersin. Geçmişinizde de zaten bu var. Kendinizi aklayamazsınız. Menderes'le iki arkadaşının ipini çekenlerin zihniyeti neyse senin zihniyetin de odur. Bay Kemal sen bölücü terör örgütleriyle berabersin, delil ortada.

Bay Kemal dün Batman'da bir ilçede domates, biber, patlıcan diyor, kimi aldatıyorsun? Bay Kemal sizin döneminizde yokluk kuyrukları vardı. Şimdi yokluk kuyruğu yok, varlık kuyruğu var. Simsarlara, komisyonculara fırsat vermemek için bu adımları attık, fiyatlar yarı yarıya indi. Bay Kemal 9 kez seçime girdin, kaybettin, koltuktan kalkamıyorsun.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@