Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mavi Marmara'nın yıldönümünde mesaj gelmedi!

İsrail rejiminin saldırısı sonucu 10 kişinin şehadeti ve 56 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan Mavi Marmara olayının 10. yıldönümünde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerek sosyal medya hesaplarından ve gerekse kameralar önünde her hangi bir açıklamada bulunmamış olması dikkatlerden kaçmadı.

Gündem 01.06.2020 - 16:23 01.06.2020 - 16:23 Bülent Deniz

2010 yılında Türkiye’den Gazze’ye insani yardım için yola çıkan ve içinde birçok milletten gönüllü insanlar bulunan Mavi Marmara gemisinin, İsrail rejim güçleri tarafından saldırıya uğraması sonucu 10 vatandaşımızın şehit olmuş ve 56 kişi ağır yaralanmıştı.

ÇOK SAYIDA İSİM ANMA MESAJI PAYLAŞTI

Üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen tazeliğini koruyan Mavi Marmara ruhuyla anma programları ve mesajları ardı ardına yayınlandı. Birçok siyasi ismin yanında; sanatçılar, aktivistler, STK başkanları ve vatandaşlardan taziye ve anma mesajları paylaşıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI’NDAN HERHANGİ BİR MESAJI PAYLAŞILMAMASI DİKKAT ÇEKTİ

Ancak İsrail’e korku salmış, Türkiye’nin dünya çapındaki saygınlığını arttıran ve Filistin için önemli çalışmalara öncülük eden, Siyonist İsrail rejiminin kanlı ve orantısız tüm uygulamalarını ''KATİL DEVLET'' sözleriyle en üst perdeden tüm dünyaya haykırmış, ''KUDÜS, KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR' sözleri akıllara kazınmış, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu dahil her platforma Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin Davası'nın en güçlü savunucusu olmuş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü Makamından, İletişim Başkanlığı dahil, bu makamların resmi sosyal medya hesaplarından da konuya ilişkin bir mesaj gelmemesi dikkatlerden kaçmadı.  Siyonist Rejimin Mavi Marmara'ya saldırı düzenleyen Genel Kurmay Başkanı Gabi Aşkenazi'nin tam da olayın yıldönümünde Dışişleri Bakanı yapılmış olması da dahil; bu süreçte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Mavi Marmara’ya yönelik herhangi bir mesajı paylaşmamasının sebebi vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan her fırsatta İsrail'in hukuk dışı uygulamalarını sert bir dille eleştirerek gönüllere su serpti ve Zalime karşı mazlumdan yana tavrıyla; zalime Yavuz, mazluma Yunus prensibinden ödün vermedi.

Yorumlar
Cumhuriyet'in 'din düşmanlığı' dinmiyor: 'Dinci dernekler ülkeyi sardı'
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Medyascope'u fonlayan vakfın başkanı TSK'nın gizli bilgilerini ABD için istemiş!
Ruşen Çakır'ın 2005 yılında yaptığı haber, başına geldi!
Yunanistan’da aşı karşıtları polisle karşı karşıya geldi
'Çocuk haczi ve genç evlilik sorununa karşı 4 maymunu oynamayın'
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@