Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan İsrailli sözcüye tepki

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Hamas'ın İsrailli sivillere roket fırlattığını iddia ederek İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını meşrulaştırmaya çalışan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nahshon'a tepki gösterdi.

Dünya 14.11.2018 - 02:30 14.11.2018 - 02:30 Bülent Deniz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Emmanuel Nahshon'un, Hamas'ın İsrailli sivillere roket fırlattığı ve İsrail'in kendini savunduğu iddialarına tepki göstererek, "Filistin topraklarının İsrail işgali altında olduğu gerçeğinin oldukça farkındayım. Fakat işgalciler işgali görmemek ve üstünü örtmek için özel yetenekler geliştiriyor, değil mi?" ifadesini kullandı.

Kalın, Hamas'ın İsrailli sivillere roket fırlattığını iddia ederek İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarını meşrulaştırmaya çalışan İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nahshon'a sosyal medyada tepki gösterdi.

Sözcü Kalın'ın, Twitter'da "Son saldırılar İsrail'in hukuk tanımaz, zorba ve işgalci tutumunu bir kez daha göstermiştir. İsrail, Gazze halkına yönelik bu saldırıları derhal durdurmalıdır. Uluslararası toplum, sorumluluk üstlenmeli ve derhal harekete geçmelidir." ifadeleriyle yaptığı paylaşıma İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nahshon yorumda bulundu.

Nahshon'ın yorumunda "Hamas'ın İsrailli sivillere roket fırlattığı ve İsrail'in kendini savunduğu" iddiasına karşılık da Kalın, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Nahshon, Filistin topraklarının İsrail işgali altında olduğu gerçeğinin oldukça farkındayım. Fakat işgalciler işgali görmemek ve üstünü örtmek için özel yetenekler geliştiriyor, değil mi?"

Yorumlar
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Sosyal medyada linçlenen İhsan Şenocak'tan dikkat çeken açıklama!
Kays Said'den skandal savunma: Bu bir darbe değil
Biden hakkında çarpıcı iddia! Kamala Harris hazırlıklara başladı, Biden görevden alınabilir...
İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...
CHP'li Tanju Özcan'dan görülmemiş ırkçılık: Yabancılara suyu 10 katı fiyatına satacak!
Darbeyi gören 'Nevşin'in, ağzı kulaklarına vardı!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@