Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan İstanbul açıklaması!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, seçime ilişkin şikayete konu olaylarla iligili usule uygun delil toplandığını açıkladı...

Seçim 2019 03.05.2019 - 11:52 03.05.2019 - 11:52

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı sandık kurullarına yönelik soruşturma ile ilgili açıklamasında "Başlatılan soruşturmalar, ihbara konu olayların gerçekliğini ortaya çıkarmaya özgü olarak ve kanunlarla Cumhuriyet Başsavcılığımıza tanınan delil toplama yetkileri usulünce kullanılmak suretiyle yürütülmektedir" ifadelerini kullandı.

Başsavcılıktan yapılan açıklama şöyle;

31 Mart 2019 tarihli Mahalli İdareler Genel Seçimleri kapsamında oyların sayımı, tutanağa bağlanması, sonuçların sisteme girilmesi vb. işlemlerde çeşitli usulsüzlükler olduğundan bahisle seçimin ertesi gününden bu yana muhtelif zamanlarda vatandaşlar, siyasi parti teşkilatları ve İlçe Seçim Kurulu Başkanlıklarınca yapılan ihbarlar üzerine 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu'nun 160. maddesi uyarınca soruşturmalar başlatılarak iddialara konu belgeler temin edilmiş ve bu işlemlerde görevli kişiler de savunmaları alınmak üzere davetiye tebliğ edilmek suretiyle Cumhuriyet Başsavcılığımıza çağrılmıştır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@