Cumhuriyet'in İslam düşmanlığı yine alevlendi!

Cumhuriyet gazetesi, Milli Eğitim Bakanlığı ile Sebilürreşad Derneği arasında imzalanan protokolü çarpıtarak, "dinci yapılarla işbirliği" haberine imza attı. Cumhuriyet'in haberine tepki gösteren Sebilürreşad Derneği Başkanı Bayhan, "İstiklal Marşı'nın yayınlandığı dergiden rahatsızlık duymak ya kötü niyetlidir yahut ihanetle eşdeğerdir" diye konuştu.

Gündem 15.12.2019 - 15:44 15.12.2019 - 15:44

Cumhuriyet gazetesinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın vakıf ve derneklerle yaptığı anlaşmaları "dinci yapılarla işbirilği" şeklinde haberleştirmesine tepki geldi. Sebilürreşad Derneği Yönetim kurulu Başkanı Fatih Bayhan, "Cumhuriyet, iktidar karşıtlığıyla Akif karşıtlığını birbirine karıştırmış" dedi. 

"YA KÖTÜ NİYETLİ YA DA İHANETLE EŞDEĞER"

Mehmet Akif'in "milli şair" olduğunu hatırlatan Bayhan, "Sebilürreşad'ın ne olduğunu bilmeyen, okumadan, okuduğunu anlamadan sırf iktidar karşıtlığıyla hareket ederek haber dili geliştiren habercileri esefle kınıyorum" ifadelerini kullandı. Sebilürreşad'ın, İstiklal Marşı'nın yayınlandığı ilk dergi olduğunu hatırlatan Bayhan şunları söyledi:

"Sebilürreşad Anadolu kurtuluş savaşının manevi cephesinde en büyük rol üstlenmiş, üstlendiği bu rolü bizatihi Mustafa Kemal'in takdir ettiği bir dergi olmuş ve TBMM tarafından nüshaları basılarak tüm cephelere gönderilmiş bir dergidir. Bu tarihi bilgiden yoksun olanların Sebilürreşad'ın bugün Akif'i genç nesillere anlatmak adına attığı adımdan rahatsızlık duymaları ya kötü niyetlidir, yahut ihanetle eşdeğerdir. Onlar istemese de biz genç nesillere Akif'i anlatmaya, Asım'ın neslini yetiştirmeye gayret edeceğiz."

"BÜTÇE İSTEMEDİK"

Bayhan ayrıca, Bakanlıkla yapılan protokolün binlerce okulda değil, şimdilik akı Mehmet Akif Ersoy olan okullarda yapılacağının altını çizerek, "Biz bu projede MEB'in tek kuruş bütçesinden bir talepte bulunmadık. Gençlere Akif'i, onun vatan ve millet sevgisini anlatacak faaliyetlerimizi kendi imkanlarımızla gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Bayhan, protokolün program yapmak amacıyla Bakanlık'tan "izin" almaktan ibaret olduğunu da vurgulayarak, "Bakanımız Sayın Ziya Selçuk'a Milli şairimiz Mehmet Akif'e gösterdiği hürmet, muhabbet ve sevgiye teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@