Cumhuriyet'ten skandal ifade: Osmanlı işgalci

ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı sözde barış planında Kudüs İsrail’in başkenti olarak vurgulanırken, defalarca skandal haberlerle gündeme gelen Cumhuriyet yine büyük bir rezilliğe imza attı.

Gündem 30.01.2020 - 17:18 30.01.2020 - 17:18

CHP'nin yayın organı olarak bilinen Cumhuriyet, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs hakkındaki skandal kararının ardından henüz tepkiler tazeyken, akılalmaz bir habere imza attı. Kudüs’ün 1917 yılına kadar Türklerin hakimiyeti altında kaldığını belirten Cumhuriyet, Osmanlı Devleti hakkında müfteri sözler sarfetti.

OSMANLI 'İŞGAL' ETMİŞ

Cumhuriyet’in internet sitesinden yayınladığı haberde, Kudüs’ün önemi anlatılırken, 620 yıl hakimiyet süren Osmanlı İmparatorluğu’na skandal bir iftirada bulunuldu.

Yazıda, Osmanlı’nın Kudüs’ü 1517 senesinde ‘işgal ettiği’ savunuldu. Haçlılarla aynı ağızdan konuşan Cumhuriyet’in bu rezilliği, kimlerle aynı kafada olunduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

CUMHURİYET'İN İLK SKANDALI DEĞİL

Cumhuriyet, birçok kez skandal haberlerle gündeme geldi. Suriye’den atılan havan mermisi nedeniyle uykusunda şehit olan liseli Fatma için ‘uykusunda ölen...’ ifadesini kullanan gazete, asker eşini ziyaretten dönen bir anne ve bebeğinin şehit ediliği saldırıda da benzer ifadeler kullanarak ihaneti gözler önüne sermişti.

Aynı gazete, teröristlerin açıkça sözcülüğünü yapmaktan da çekinmedi.

Şu an HDP’de siyaset yapan Ahmet Şık’ın muhabir olduğu dönemde terör örgütlerinin sözcülüğünü yapan Cumhuriyet, adeta PKK ve DHKP-C’nin yayın organı olmuştu. 

 Aynı zamanda Cumhuriyet, 15 Temmuz için de skandal sözler sarf etmişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@