D-100'de yaklaşık 50 sığırcık kuşu ölü ve yaralı bulundu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, 50 civarında sığırcık kuşu D-100 kara yolunda ölü ve yaralı halde bulundu. Ölü bulunan kuşların ardından akıllara 5G denemeleri sonucu gerçekleşen kuş ölümleri geldi.

Gündem 20.11.2020 - 17:55 20.11.2020 - 17:55

D-100 (E-5) kara yolu 2'nci Organize Sanayi Bölgesi girişi yakınlarında yaklaşık 50 kadar sığırcık kuşunun yolda ölü ya da yaralı olarak yattığını gören Kenan Esenboğa, otomobilini durdurdu. Esenboğa, yaşayan kuşları yoldan topladı.

Esenboğa’nın kuşları kurtardığı anlar arkadaşı tarafından sosyal medyada canlı yayınlandı. Videoda, kuşların ölümüne anlam veremeyen Kenan Esenboğa, üzüntü yaşadı.

Yetkililere bilgi verilmesi üzerine Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince kuşların öldüğü bölgede inceleme yapıldı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, yaşanan kuş ölümleriyle ilgili olarak soruşturma başlattı. Hendek İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ilk incelemede kuşlara büyük bir aracın çarpmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

ÖLÜMLERDE 5G ŞÜPHESİ

Daha önce tüm dünyada 5G'nin kuşlar üzerinde ölümcül bir tehlikeye neden olduğu belirtilmişti. 5G'nin ilk uygulandığı bazı bölgelerde toplu kuş ölümlerinin yaşandığı öne sürülmüştü. Yaşanan son olayla birlikte 5G'nin olumsuz etkilerinden biri olabileceği şüphesi uyandı.

Yorumlar