Dağınık insanlar daha zeki oluyor!

Dağınıklığı seven insanların diğer insanlara göre daha yaratıcı ve daha zeki olduğu ortaya çıktı. Dağınık yaşayan insanların ise tembel değil beyinlerinin farklı çalıştığını gösteriyor.

Yaşam 09.02.2021 - 19:25 09.02.2021 - 19:25

ABD menşeli Minnesota Üniversitesi’nden Kathleen Voh’un yaptığı araştırma, dağınık insanlar hakkındaki genel kanıyı yıkıyor! Yapılan araştırma ile dağınık insanların beyinlerinin diğer insanlara nazaran daha farklı çalıştığı ve bunun yaratıcılıkla doğru orantılı olduğu ortaya kondu. Sıradan insanlar, grup normlarına uyup masalarını sürekli düzenli tutmaya çalışıyorlar. Yaratıcı insanlar ise kendi kurallarını yazıp beyinlerindeki düzenlerine göre masalarını yerleştiriyor.

Dışarıdan bakanlar için kaostan doğan bu düzen dağınıklık gibi gözükse de, aslında yaratıcı insanların düşünmesini sağlıyor.

Yaratıcı insanların beyinleri daha farklı çalıştığı için, dağınıklık aslında onların zihinlerini yansıtıyor.

O anda akıllarında olan her işi ya da objeyi karşılarında görmek istiyor. Bu dağınıklığı beyinlerinde birleştirip yaratıcı işler ortaya koyabiliyorlar. Dağınıklığıyla ünlü Albert Einstein'in bu konuda gelen bir soruya verdiği cevap aslında olayı örnekliyor. “Masalar beynimizin içini yansıtıyorsa, masamızın üstü boşsa ne düşünmemizi bekliyorsunuz?”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@