Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, FOX TV canlı yayınında 6'lı Masa'ya geri dönen İYİ Parti Lideri Meral Akşener ile ilgili açıklama yaptı. 

Davutoğlu, Akşener için şu sözleri söyledi:

İYİ Parti'den 'korkak yavaş' açıklaması! Mansur Yavaş mı ima edildi? İYİ Parti'den 'korkak yavaş' açıklaması! Mansur Yavaş mı ima edildi?

Bu 6'lı masanın oluşumu çok önceye gider. Önce Sayın Akşener, önemli bir mücadele verdi. Türkiye'de belki en katı disipline sahip olan MHP içinde sert bir mücadele verdi. O tel örgülere tutunduğu halini hepimiz hatırlarız. İYİ Parti'yi kurarak bir başarı hikayesi oluşturdu. Bu fedakarlıkları şimdi taçlandırmak lazım. 

"GECE ARADIM TEBRİK ETTİM"

Sayın Akşener'in dün akşam yaptığı açıklamalar bence bu sürecin en önemli şeylerinden biriydi. Gece aradım tebrik ettim kendisini, o da teşekkür etti. Aile olarak eskiden beri bir yakınlığımız var. O alçakça bir iftiraya maruz kaldığında yanında dururum. Onun gelini benim akrabamdır o nedenle dünür de sayılırız. Her şeyden önce dostuz. Sayın Akşener açık oynar, net konuşur. Sayın Akşener de toplumdaki genel durumdan üzüntü duydu, bunu hissediyordum. 

"BU KRİZ DE FAYDALI OLDU"

Evet kriz çıktı, siyasette bazen krizler faydalı olur. Bu kriz de faydalı oldu. Hiç kriz çıkmıyorsa bir aktör dominant demektir. Çözülüyorsa o kriz, öldürmeyen darbe güçlendirir. Sayın Akşener'in toplantıya gelmesi o nedenle önemliydi. Katılması dahi iklimi değiştirdi.