Davutoğlu sahaya indi!

Davutoğlu, İstanbul'da Konyalı iş adamlarının organize ettiği iftar programına katıldı. Yaptığı konuşmada, 'Defterler açıldığında kimin o mirasa sahip çıktığı, kimin ihanet ettiği görülür. Allah yolumuzu açık eylesin." dedi

Siyaset 12.05.2019 - 02:34 12.05.2019 - 02:34 Bülent Deniz

SAHAYA İNDİ: 'ALLAH YOLUMUZU AÇIK ETSİN'

Yeni parti kurma çalışmalarına başladığı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul’da Konyalı Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (KONSİAD) organize ettiği iftar programına katıldı. Davutoğlu, “Allah yolumuzu açık eylesin” dedi.

Uzun süredir parti kurma çalışmaları yaptığı iddia edilen Davutoğlu, burada yaptığı konuşmada “Gün gelir hesap günü defterler açıldığında kimin o mirasa sahip çıktığı görülür, kimin ihanet ettiği görülür. Kimin o miras için neleri terk ettiği, kimin de o mirası neredeyse ötekileştirecek şekilde şahsi menfaatler peşinde koştuğu görülür” dedi.

'HUKUK TAHSİS EDİLMELİ'

Konuşmasının başında “Türkiye’de normal şartlarda önümüzdeki 4 yıl seçimsiz bir dönem var” diyen Davutoğlu, bu dönemde hukukun tahsis edilmesinin gerektiğini aktardı.

Ekonomideki düzelmenin 2009’da olduğu gibi uluslararası ekonomiye entegre ile çözüm bulabileceğini belirten Davutoğlu, “Devlet ahlakı nedir biliriz. Ve gerektiğinde, devletimiz zarar görmesin diye nefsimizi ayaklar altına alıp bütün makamları da elimizin tersi ile ittiğimize bu millet şahittir” dedi.

İftar vesilesiyle kürsü bulan Davutoğlu, bu açıklamalarla 'İlk basın toplantısı'nı yapmış oldu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@