Davutoğlu'nun ekibinde dikkat çeken isimler! Görünce çok şaşıracaksınız

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hazırlıklarını sürdürdüğü yeni partinin 130 kişiden oluşması beklenen kurucular kurulunda eski AK Parti, CHP, HDP ve MHP’li isimlerin yer aldığı iddia edildi.

Gündem 05.12.2019 - 13:24 05.12.2019 - 13:24

Yeni parti hazırlıklarını sürdüren ve Bolu’da iki günlük kamp yapan Ahmet Davutoğlu ekibi, parti programı ve tüzüğünü büyük oranda şekillendirdi. Partinin ismi ve logosuna yapılacak bir iki toplantıdan sonra karar verileceği belirtilirken, kurucular kurulunun da 130 kişiden oluşması bekleniyor. Kurucular kurulunda eski AKP, CHP, HDP ve MHP’li isimlerin yer aldığı kaydedildi.

Cumhuriyet’in haberine göre; Ahmet Davutoğlu ekibi, yeni partinin kurulması için gün sayıyor. 15 gün içinde kurulması beklenen parti için İçişleri Bakanlığı’na sunulacak “kuruluş dosyası” hazırlıklarına başlandı.

Kurucular kurulunda 130 ismin yer alması beklenirken, Davutoğlu ekibi bu isimler arasında yalnızca eski AK Partililerin değil CHP, HDP ve MHP’de siyaset yapmış isimlerin yer alacağını iddia edildi.

Parti hazırlıklarında yer alan bir siyasetçi, Etyen Mahçupyan, eski YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, eski HDP’li milletvekilleri Müslüm Doğan ve Mehmet Ali Aslan, CHP’li İhsan Özkes, eski vali İzzettin Küçük ve 15 Temmuz’da şehit olan Erol Olçok’un eski eşi Nihal Olçok’un kurucular listesinde yer alacak. Nihal Olçok dün bu kararı duyurdu.

Kurucular Kurulu’nda 25 kadın, 25 genç, Alevi örgütlerinden 5 ismin olacağı, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ümit Yardım’ın yeni partide yer almak için emekliliğini istediği kaydedildi.

BOLU'DA KAMP YAPTILAR

Davutoğlu, hafta sonu Bolu’da kurucular kurulunda yer alması beklenen isimlerle program ve tüzük taslağı, partinin ismi ve amblemiyle ilgili 2 günlük bir toplantı yaptı.

Toplantıda program ve tüzüğe büyük oranda şekil verilirken, partinin ismi ve amblemiyle ilgili bir iki toplantı daha yapıldıktan sonra karar verileceği belirtildi. Partinin yönetim kurullarının adlarının diğer partilerde olduğu gibi MYK, MKYK, Parti Meclisi ve Başkanlık Divanı olmayacağı, farklı bir yapılanmaya gidileceği kaydedildi.

Kaynak: Yeni Akit

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@