Demircan: Aşı karşıtı doktorlar tıbbın da bizim de kahramanlarımızdır

İlahiyatçı-yazar Ali Rıza Demircan, TBB'nin aşı karşıtı doktorlar hakkında disiplin süreci başlatmasını eleştirerek, aşı karşıtı doktorları 'kahraman' ilan etti.

Gündem 09.08.2021 - 14:52 09.08.2021 - 15:02

İşte Demircan'ın Mirathaber'de yer alan başyazısının tamamı:

Türk Tabipler Birliği (TTB), aşı karşıtı açıklamalar yapan 20’den fazla doktorla ilgili disiplin süreci başlattı. Prof. Dr. Berna Arda, tıp doktorlarının bilim karşıtlığının etik değerlere aykırı bir tutum olduğunu söylüyor ve ilave ediyor:

Aşı karşıtı olmak hekimler açısından gerçekten son derece sakıncalı bir durum. Neden? Çünkü hekimler toplumu yönlendirebilecek, etkileyebilecek kişiler. Bu bağlamda da bir miktar da kendi aldıkları eğitime tırnak içinde ihanet içinde olduklarını bile düşünmek mümkün.”

Yorumumuz

Bilgili bir Müslüman için Kur’ânî vahiy, ortak akıl ve bilimsel veriler olmak üzere üç bilgi kaynağı vardır. Bu sebeple biz Müslümanların bilime değil, bilimsel şarlatanlığa karşı olduğumuz bilinmelidir. Tıp eğitimi almış olan insanların bilime karşı olmaları ise özellikle yaşadığımız baskıcı ortamda hiç mümkün değildir.

Yaşadığımız Şartlarda Aşı Savunucusu Olanların Bilime Saygılı Olduklarının Kanıtı Nedir?

KORONA 19’u insanlığın başına bela eden emperyalist zalim kişi, aile ve kurumlar mı?

Emperyalist zalimlerin sahibi olduğu dünyayı sömüren ilaç şirketleri mi?

Adı geçen zalimlerin beslediği, eşcinselliği bile meşrulaştıran DSÖ gibi uşak örgütler mi?

Evet, bilime saygılı olduklarının kanıtları nedir?

Aşıların fakir ülkelerde insanlık yararına üretilip kullanmasına karşı çıkan zengin ülkelerin medyası mı ? Yoksa aşı ücretlerini durmadan artırdıkları için Avrupa’da insanların sokaklara döküldüğü, gözlerini doymak bilmez hırs bürümüş şirketler ve onlarını paralı bilim ve medya silahşörleri mi? Hürriyet gazetesinin atabildiği “Tarihteki en ölümcül ilaç vurgunu” başlığı bile sizi uyandırmıyor mu? Korona 19 ile mücadele görüntüsü içinde  IMF’ye verdirilecek 650 milyar dolar kredinin ne anlama geldiğini hiç düşündünüz mü?

Evet Korona 19’un etkili aşısının bulunduğunun kanıtı ne? 

Aşının, salgın dönemini oluşturan 20 ay içinde ve başlarında bulunması, üretimin bilimsel usulü çiğnenerek yüz milyonlarca üretilmesi, yan etkilerinin olup olmadığı takip edilmeksizin insanlığa pazarlanması, bilim adına karşı çıkanlarını yasal ve bilimsel! baskılarla susturulması ve takibata uğratılması mevcut t aşıların ilim, hukuk ve insan sağlığı adına sorgulanmasını gerektirmiyor mu?

 Bu sorgulamayı yapan 20 doktorumuz kahramanlarımız değil de nedir?

Aşı Firmalarının Sebep Olduğu Ölümler-Sakatlıklar Bilinmiyor mu?

Aşı üreten firmaların ürettikleri ilaç ve aşılarla sebep oldukları ölümler ve sakatlıklar sebebiyle Amerika ve Avrupa’da milyonlarca dolar tazminata mahkum edildikleri bilinmiyor mu?

Mevcut aşıları savunup satın alan ilgililere soralım: 

 Aşılarını satın aldığınız ilaç şirketlerinden sebep olabilecekleri zararlar için uluslar arası yargıya gitme hakkını aldınız mı, alabiliyor musunuz? 
Madem ki milletimiz, hürriyetlerinin tahdid edileceği tehdidi altında, üstelik bilim karşıtlığı ile de suçlanarak ve ayıplanarak aşılanmaya yönlendiriliyor, vatandaşımızdan aşının uğratabileceği zararlar için hukuka baş vurulmayacağı konusunda niçin imza alınıyor? Milletimizi ahmak mı zannediyorsunuz? Hiç mi utanmanız yok? 
Yoksa medya organları gibi TBB’ni ve benzerlerini de mi fonluyorlar?
Sizler yani mevcut aşıları kayıtsız şartsız savunanlar, bunların koruyucu ve zararsız olduğunu nereden biliyorsunuz?

Sakın ha bize laboratuvar kontrollerimiz var demeyin. Madem bu kontrolleri yapacak durumdasınız, Cumhurbaşkanımızın diliyle önce 2021 Nisan’ında , sonra da 2021 Eylül’ünde kullanıma başlanacağı müjdelen yerli aşımızı  niye üretemiyorsunuz?

Rusya, İran ve Küba bile aşısını üretirken siz ithalatçılıkla övünenler beceriksizliğinizden ötürü utanmıyor musunuz?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@