Türkiye, Kahramanmaraş'ta yaşanan art arda depremlerle yasa büründü...

Bölge 7,7'lik ve 7,6'lık depremler ile sarsıldı, 10 ilde de büyük hasarlar meydana geldi.

Afet bölgesinde 20 saatten fazla zaman geçmesine rağmen sevindirici haberler gelmeye de devam ediyor.

21 saat sonra enkaz altından sağ çıkarıldı
Kahramanmaraş'ta yaşanan depremden etkilenen illerden olan Adıyaman'da, Atatürk Bulvarı'nda 9 katlı binanın çökmesi sonucu enkaz altında kalanların kurtarılması amacıyla AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık, polis ve jandarma ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

Ortam dinlemesinin ardından enkazın altından yaklaşık 21 saat sonra yaralı olarak çıkarılan ve 12 yaşındaki Sefa Yaprak olduğu öğrenilen çocuk, bölgedeki sağlık ekiplerince hastaneye kaldırıldı.

22 saat sonra yaralı kurtuldular
Şanlıurfa'da ve Malatya'da da mucize kurtuluşlar yaşandı.

Şanlıurfa'da İpekyol Caddesi'ndeki Osman Ağan Apartmanı'nda Suriye uyruklu Meysem Lokman'a, 22 saat sonra ulaştı.

AA'nın görüntülediği arama kurtarma çalışmasında enkazdan yaralı olarak çıkarılan Lokman, ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Malatya kent merkezinde Çavuşoğlu Mahallesi’nde 5 katlı bir apartmanın yıkılan enkazı altında kalan 3 yaşındaki Miran Tekeş ile 26 yaşındaki Abdullah Uraz Sivas itfaiye ekipleri tarafından yapılan çalışmalar neticesinde 22 saat sonra enkaz altından sağ kurtarıldılar.

Minik Miran ile Abdullah Uraz sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi için Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken, ekiplerin kent genelindeki arama ve kurtarma çalışmaları ise aralıksız sürüyor.

Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve bayrağımıza yapılan menfur saldırıyı lanetledi Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve bayrağımıza yapılan menfur saldırıyı lanetledi

Ekiplerin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor
Depremin olduğu bölgelerde ekiplerin enkaz altında kalan vatandaşların kurtarılmalarına yönelik çalışmaları son sürat devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden neredeyse 24 saat geçmesine rağmen sağ olarak kurtarılan vatandaşlar yüzleri biraz olsun gülümsetiyor.