"Derin çetenin gönüllü misyoneri olan CHP'liler..."

Haber Vakti yazarı Abdurrahman Dilipak, CHP içinde birilerinin, uluslararası derin çetenin ‘Ilımlı İslâm’ı için 'gönüllü misyoner' olmaya hazır olduğunu yazdı. Bu derin çetenin BOP, FETÖ ve BÇG üzerinden "beceremediği" tezgahı CHP'li bu grup üzerinden yapmaya çalıştığını öne süren Dilipak "Bu tezgah, “CHP’nin eliyle Müslümanların başına çuval geçirme operasyonunun adı” olabilir mi?” diye sordu.

Gündem 23.07.2019 - 19:17 23.07.2019 - 19:17

Abdurrahman Dilipak, isim vermeden CHP içindeki bir gruptan bahsederek, Ekrem İmamoğlu'nun temsil ettiği dindarlık anlayışına ilişkin bir takım beklentiler içinde olduğunu yazdı.

"BU MÜSLÜMANLIK DEĞİL MÜNAFIKLIK ALAMETİDİR"

Dilipak "İmamoğlu’ndan beklentileri, Türkiye siyasetinde “ümmetçi siyasal İslamcılığa karşı kültürel İslam’ın rol modeli olması! O, onların gözünde, “hem namaz kılıyor, hem dans ediyor, hem Kur’an okuyor, hem türkü söylüyor. Üstelik bunları samimiyetle yapıyor. Bu nedenle de aklı başında hiç kimseyi rahatsız etmiyor.” Tabii bu nasıl “aklı başındalık” ise. Hem Kur’an okurken “Şarap içmeyeceğim” diyecek, sonra da gidip şarap içecek! Rabbine ve halka yalan söyleyecek. Ayet okuduğunda “okudum, anladım, kabul ettim” anlamına gelen “Amenna ve saddakna” demiyor mu yoksa. Bakın bu anlayış “Müslümanlık” anlayışı değil, “Münafıklık alameti”dir ki, bu “Kafirlik/inkar”dan daha aşağılık bir durumdur." ifadelerini kullandı. 

"CHP MÜSLÜMANLIĞI" 

"Bu nev-i şahsına münhasır CHP Müslümanlığı" tasvirini kullanan Dilipak CHP'ye seslenerek “egemenliği ulemaya vermedikçe, konjonktürel şer’î kuralları savunmadıkça ve kendi inancı dışındakilere karşı herhangi bir ayrımcılık yapmadıkça kişinin inançlarını yaşaması, dua etmesi, namaz kılması, dinsel gün ve gecelere, dinsel mekânlara ve simgelere ihtiram göstermesi gayet tabiîdir. Bundan rahatsızlık duymak radikal dinci hareketlerin ekmeğine yağ sürmektir. ‘Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmaktır." dedi. 

TEZGAH PEŞİNDELER

Uluslararası derin çetenin Türkiye'ye bir kumpas kurmak istediğini belirten Dilipak "Elbette her CHP’li bu akla ve imana sahip değil. Bu BOP’un arkasındaki “Yeşil Tehlike”ye karşı “havuç politikası” izleyenlerin FETÖ üzerinden beceremedikleri ve yarım bıraktıkları, daha önce de BÇG ile başaramadıkları bir işe CHP üzerinden de bir kapı aralamaya çalışanların tezgahıdır. Bu tezgah, “CHP’nin eliyle Müslümanların başına çuval geçirme operasyonunun adı” olabilir mi?” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@