Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın adayı olmayı hak ettiğini vurguladı.

Millet İttifakı'ndan adaylık tartışmaları gündemdeki yerini koruyor. Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, TV100'de katıldığı programda Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı adayıyla ilgili konuştu. Destici dikkat çeken sözler sarf etti.

'EN ÇOK KILIÇDAROĞLU HAK EDİYOR'

Millet İttifakı'nın adayının Kılıçdaroğlu olması gerektiğini söyleyen Destici, "Şöyle bir gerçek var. Ali Babacan ya da Davutoğlu'nun aday olması diye bir şey zaten kabulu mümkün değil. CHP açısından da İYİ Parti açısından da. Sayın Kılıçdaroğlu o 6'lı ittifakın en büyük partisi. Adaylık konusunda CHP Genel Başkanı'nın aday olmasının ya da isminin geçmesinden daha doğal ne olabilir. CHP yöneticileri ve ittifak partilerin diğer sözcüleri bunu ifade edemiyor ama ne diyorlar. 'Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa kazanamaz. Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması lazım' diye bir şey söylüyor. Bu masayı kuran kim, bu ittifakı oluşturan kim? Bu işte gerçek emeğin sahibi Kemal Bey. Bana göre Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda en hak etmiş kişi kim derseniz. Ben Kemal Kılıçdaroğlu derim.'' ifadelerini kullandı.

O MASADA 6 SİYASİ PARTİNİN 6 TANE ADAYI VAR

Destici sözlerinin devamında, ''Ben o masada 6 siyasi partininde 6 tane ayrı Cumhurbaşkanı adayı olduğunu düşünüyorum.'' dedi.

'BİZİM ADAYIMIZ ERDOĞAN'DIR'

Bülent Arınç'tan hükümete '19 Mayıs' üzerinden mesaj Bülent Arınç'tan hükümete '19 Mayıs' üzerinden mesaj

Cumhur İttifakı'nın bir ortağıyız diyen Destici, ''Adayımız Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır'' ifadelerini kullandı.