Destici'den 'erken seçim' açıklaması

BBP lideri Mustafa Destici, erken seçimi gerekli görmediklerini belirterek "Ben erken seçime sıcak bakmıyorum. Şu anda Türkiye'nin erken seçime değil istikrarını muhafaza ederek pokçok meselelerin çözümünü bekliyor halkımız. Erken seçim tartışmalarını suni buluyorum, gerçekçi bulmuyorum" dedi.

Siyaset 22.11.2019 - 23:49 22.11.2019 - 23:49 Bülent Deniz

BBP lideri Destici, erken seçimi gerekli görmediklerini belirterek "Ben erken seçime sıcak bakmıyorum. Şu anda Türkiye'nin erken seçime değil istikrarını muhafaza ederek pokçok meselelerin çözümünü bekliyor halkımız. Erken seçim tartışmalarını suni buluyorum, gerçekçi bulmuyorum" dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Habertürk'te Açık ve Net programında Kübra Par'ın sorularını yanıtladı.

BBP lideri Destici Erken seçim tartışmalarına ilişkin sorulan soruya şu şekilde cevap verdi:

"Ekonomi, dış politika, eğitimde, sağlıkta başka alanlarda az ya da çok problemlerimiz var. Dün Tarım Şurası'ndaydım. Türkiye tarım ürünleri ithal eder bir noktaya geldi deniyor. Doğru yalan değil. Bizim ithalatımız var ama ondan daha fazla da ihracatımız var. Tarımda problemlerimiz var. Üretenin doğrudan desteklenmesi lazım. Ben bir çiftçiyim aynı zamanda. Mazottaki verginin yüzde yüz çiftçiden kalkması lazım. Destekle, üretsin ondan sonra vergisini al. Burada çok önemli mesafeler alındı ama yeterli değil. BBP bundan daha iyisini yapacağını söylüyor. Esnafımızı, sanayicimizi de desteklemeliyiz.

Şu anda enflasyon 8.55. Peki bu bankalar hala niye yüzde 20 faizle kredi veriyor? Faiz normalde enflasyonun bir puan altı veya üstü olur. Uzun vadeli gerekirse 2 yıl ödemesiz desteklerin verilmemesi gerekiyor. Andora dediğiniz nüfusu 75 bin olan ülkenin turizm yıllık geliri 10 milyar Avro. Biz yapılanı takdir edeceğiz, eksiklikleri yapıcı şekilde söyleyeceğiz, çözüm önerilerimizi söyleyeceğiz. Erken seçimi gerekli görmüyorum. Altyapısı ve gerçekliği olmadığını düşünüyorum. Erken seçim için Cumhurbaşkanı'nın 'seçim' demesi lazım ikincisi Meclis'te 400 kişinin el kaldırılması gerekir. Seçimlerin zamanında yapılacağına inanıyorum. Sayın Cumhurbaşkanının hukuken aday olma hakkının olduğunu düşünüyorum"

Yorumlar
Cumhuriyet'in 'din düşmanlığı' dinmiyor: 'Dinci dernekler ülkeyi sardı'
Anastasiadis, Türkler'i tehdit etti!
Başörtülü kadına çirkin saldırı: 'AK Parti'nin köpeğisin, kapalısın diye namuslu musun?'
Medyascope'u fonlayan vakfın başkanı TSK'nın gizli bilgilerini ABD için istemiş!
Ruşen Çakır'ın 2005 yılında yaptığı haber, başına geldi!
Yunanistan’da aşı karşıtları polisle karşı karşıya geldi
'Çocuk haczi ve genç evlilik sorununa karşı 4 maymunu oynamayın'
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@