Destici'den tepki: PKK'nın partisine bile yardım yapılırken bize...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, "PKK'nın partisi HDP bile hazineden yardım alırken bize bu yardımların yapılmaması her zaman çok zoruma gitmiştir." dedi.

Siyaset 10.11.2019 - 14:45 10.11.2019 - 14:45

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Alanya'da düzenelnen İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın kapanışında konuştu. "Devlet yardımı almadan tamamen kendi tabanının ve her seferinde tazelenen dinamik teşkilat yapısı ve mensuplarının gayret ve özverileriyle bu günlere geldik." diyen Destici, "Bu cümle her ne kadar basit gibi görünse de, sahici siyasette nadir görünen bir vakıa ve realitedir. Bizler 26 yıllık ömründe gücünü konjonktürden değil, milletinden ve ülke gerçeklerinden alan bir hareketiz. Diğer siyasi partiler gibi gücümüz zamanın şartlarına bağlı değildir. Bunun içindir ki gücümüz ve aziz milletimizin algısındaki muteber yerimiz her türlü olumsuz şartlara rağmen dipdiri durmaktadır." ifadelerini kullandı.

'Varlığımız boyunca engellemelerle karşılaştık'

Büyük Birlik Partisi'nin kurulduğu günden beri engellemelerle karşılaştığını vurgulayan Başkan Destici, şunları söyledi:

"Büyük Birlik Partisi zaman zaman, sahip olduğu 'maksimum potansiyeli' ve 'temiz, muteber siyasi parti' algısı nedeniyle, muârızları ve rakipleri tarafından her zaman, sağlıklı bir şekilde büyümesine ve toplumla kitlevî seviyede buluşmasına engel olacak engellerle ve sorunlarla meşgul edildi. İşte tüm bu olumsuz şartlar içinde dahi imkânsız sanılan işleri ve işleyişleri, reel politiğin tüm olumsuz dayatmalarına rağmen başardı. Her türlü tezgâhı, sahnelenen her çeşit oyunu ve en önemlisi kurulan tuzakları, “tuzak kuranların en hayırlısı olan” yüce Allah’ın izni ve yardımıyla bozdu."

HDP'ye yönelik sert ifadeler kullanan Destici, sözlerine şöyle devam etti:

"Hazineden yardım alamıyoruz. Genel zamanlarda alamadığımız gibi yerel ve genel seçim dönemlerinde de destek almıyoruz. PKK'nın partisi HDP bile devletten yardım alırken bize bu yardımların yapılmaması her zaman çok zoruma gitmiştir."

Yeniakit

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@