Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı ​​​​​​​ 81 ilde ve KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da 3 Temmuz Pazar günü gerçekleşti.

'Odtufans' sitesinde para karşılığı soyunan öğrencilere karşı ODTÜ harekete geçti 'Odtufans' sitesinde para karşılığı soyunan öğrencilere karşı ODTÜ harekete geçti

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, '03 Temmuz 2022 tarihinde uygulanan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2022-DGS) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u bağlantıda sunulmuştur.' denildi. Sonuçlar ise ağustos ayında açıklanacak.

DGS SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI
DGS soruları ve cevapları yayımlandı Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 03 Temmuz 2022 tarihinde saat 13.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.