Dilipak: Küresel güçler Türkiye’yi köşeye sıkıştırdı!

Welg TV’nin canlı yayınına katılan Gazeteci Abdurrahman Dilipak çarpıcı açıklamalara imza attı. Dilipak, küresel güçlerin Türkiye’yi köşeye sıkıştırdığını söyledi. İşte Dilipak'ın o ifadeleri...

Gündem 20.09.2021 - 20:59 21.09.2021 - 01:55

Welg TV’nin canlı yayınına katılan Usta Kalem Abdurrahman Dilipak, Biontech aşısıyla ilgili çok çarpıcı açıklamalara imza attı.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, Twitter hesabından, Türkiye'nin seyahat sonrası zorunlu otel karantinası gerektiren kırmızı listeden çıkarıldığını açıklamıştı.

Ayrıca Türkiye, Maldivler ve Pakistan’ın da içinde bulunduğu toplam 7 ülke kırmızı, sarı ve yeşil olarak kategorilendirildiği listede 7 Mayıs'tan bu yana kırmızı listedeydi.

Açıklanan bu kararın ardından hükümet, Türkiye'nin Londra Büyükelçiliği'ne 5 maddeden oluşan flaş bir açıklama yaptı.

Açıklamada yer alan maddelerden dördüncü ve beşinci maddeler ise dikkat çekici ve şüphe uyandırıcıydı.

O maddeler şöyle:

4) Her iki doz aşısını BK, ABD, AB ve EFTA üyesi ülkelerde yaptıran ve bunu belgeleyen yolcuların varışlarını takip eden iki gün içerisinde test yaptırmaları yeterli olacaktır.

5) Her iki doz aşısını bu ülkeler haricinde yaptıranlar (ülkemizde yapılan aşılar da halen bu kategoridedir) ile henüz aşılarının her iki dozunu da yaptırmamış olanların ise kalacakları adreste 10 gün süreyle karantinaya girmeleri ve ülkeye girişlerini takip eden 48 saat içerisinde bir PCR testi ve karantinanın 8. gününden itibaren ikinci bir PCR testi sonucu ibraz etmeleri gerekecektir.

TÜRKİYE'DEKİ BİONTECH FARKLI MI?

İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran, "Her iki doz aşısını BK, ABD, AB ve EFTA üyesi ülkelerde yaptıran ve bunu belgeleyenlere pozitif ayrımcılık yaparken, Türkiye’yi AB’den farklı kategorize edilmesi şüphe uyandırdı.

Madde, Türkiye'de yaptırılan Biontech aşısının Avrupa ve EFTA üyesi ülkelere uygulanan aşıdan farklı mı olduğu, geçerli olup olmadığı sorgulandı.

DİLİPAK: TÜRKİYE’YE VURULAN BİONTECH FARKLI!

Bilindiği üzere, İsrail Biontech aşısı henüz 11 Euro iken, 23 Euro ödeme yaparak, aşının yan etkisi ve koruyuculuğu konusunda vatandaşlarına garanti vermişti. Türkiye’de ise vatandaşlara imzalatılan onam formunda, aşının yan etkilerinin bilinmediği, koruyuculuğu konusunda da bilimsel bir veri olmadığı belirtilerek, tüm sorumluluk aşı olana yüklenmişti.

Welg TV’de Murat Bayar’ın Panorama Programına katılan, aşı ve pcr zorunluluğuna karşı olmasıyla ile tanınan Gazeteci Abdurrahman Dilipak, “Türkiye’ye vurulan Biontech farklı mıydı?” sorusuna “Maalesef Türkiye’ye vurulan aşı, İsrail’e vurulandan farklıdır” şeklinde yanıt verdi.

Dilipak, küresel gücün Türkiye’ye sıkıştırarak aşıyla ilgili her istediğini yaptırdığını iddia etti.

YOUTUBE WELG MEDYA HABER

Yorumlar (4)