Dilipak 19 yıldır mücadele ediyor! Türkiye için hayati önem taşıyor...

Usta yazar Abdurrahman Dilipak, 19 yıldır dile getirdiği Ulusal Veri Koruma Merkezi'nin hayati öneminden bahsederken kritik uyarılarda bulundu.

Dosya 15.01.2019 - 13:43 15.01.2019 - 13:43

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın analizlerde bulunduğu Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Ulusal Veri Koruma Merkezi gündeme getirildi.

TÜRKİYE İÇİN HAYATİ BİR PROJE

19 yıldır Ulusal Veri Koruma Merkezi'ni gündeme getirdiğini belirten Dilipak, ''Konuyla ilgili 2000'li yılların başında çalışmalar yürüttük. İstanbul'un Pendik ilçesi bu işi için uygundu. Dünyadaki gelişmeleri araştırdık. Ankara'da bunu çeşitli kademelerde dile getirdim. Erdoğan'a da ilettik bunu, kendisi Efkan Ala'ya yönlendirdi. Bunun üzerine KHK çıkarıldı, eski Maliye Bakanı bu işle ilgilendi. Eskişehir'de pilot bir çalışma başlatıldı. Fakat hem Eskişehir'deki vali görevden alındı, hem de Maliye Bakanı görevinden alındı. Böylece bu proje yetim bırakıldı. Yani bu Türkiye için hayati bir proje...'' açıklamasında bulundu.

EKONOMİK GELİR DE SAĞLAYABİLİRİZ

''Ulusal Veri Koruma Merkezi'nin Türkiye için mali bir gideri yok'' diyen Dilipak, ''Bunu yapmadığımız zaman her anlamda kayıptasınız. Bu sistemi kurduğumuzda tüm dünyadan ek gelir elde edebilirsiniz.. Ek bir ekonomik gelir sağlayabilir. Bu istem üsten atom düşmedikçe, alttan mağma püskürtmedikçe teorik olarak zarar görmeyecek. Kendi kendine yeterli bir sistem. Türkiye'nin her yerine teknopark kuruyorlar. Bunları böyle bir sistemle koruyamadığınız sürece, kayıptasınız..'' açıklamasında bulundu.

Haber Vakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@